Oficjalnie: Rey Misterio kończy karierę! Koszmarny uraz

World Wrestling Entertainment poinformowało za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że Rey Misterio oficjalnie przechodzi na emeryturę. Organizacja jest w trakcie planowania ceremonii pożegnalnej. W ostatniej walce Meksykanin padł ofiarą zbyt brutalnego ataku ze strony Setha Rollinsa.

Po osiemnastu latach kariery w WWE, Rey Misterio podjął decyzję o zakończeniu kariery wrestlera. Meksykański zapaśnik swój pierwszy oficjalny kontrakt podpisał w 2002 roku. Od tamtego czasu stoczył ponad 1800 walk, z których wygrał ponad 1200, 500 przegrał i zremisował 53. W przyszłym tygodniu odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnalna zawodnika. Organizacja nie podała jeszcze dokładnej daty.

Rey Mysterio po 18 latach kończy karierę, ostatnia walka skończyła się koszmarną kontuzją

Rozstanie Reya Misterio z WWE było zapowiadane już przed ostatnią walką zapaśnika. Meksykanin nie przedłużył kontraktu z federacją. Nie wpłynęło to jednak na galę, która odbyła się 11 maja. Podczas starcia z Sethem Rollinsem, Rey Misterio został brutalnie przyciśnięty do schodów, przez co znacznie ucierpiało jego prawe oko. Rollins po zakończeniu gali przeprosił Meksykanina za pośrednictwem profilu WWE.

W swojej karierze Rey Misterio wielokrotnie wznosił pasy mistrzowskie. Od 2002 roku meksykański wrestler zdobył m. in. pas WWE Championship, dwukrotnie wygrywał pas WWE Heavyweight Championshi, czterokrotnie wznosił pas WWE Cruiserweight Championship (kategoria wagowa do 93 kg). W 2006 roku wygrał Royal Rumble. Karierę zapaśniczą rozpoczął w wieku 14 lat. 

Więcej o: