Zawodnik NFL złożył pozew. Był molestowany przez kobietę w trakcie lotu

Zawodnik NFL oskarżył kobietę, która siedziała obok niego w samolocie o molestowanie seksualne. Futbolista oznajmił, że działania prawne podejmie także wobec lini lotniczych United Airlines.

Do incydentu doszło w lutym podczas lotu z Los Angeles do New Jersey. Kobieta siedząca obok niego zdjęła maseczkę ochronną i wielokrotnie łapała go za penisa oraz udo w okolicach krocza. Futbolista zaznacza, że prawdopodobnie była ona pod wpływem alkoholu. Treść oskarżenia udostępniono w sieci.

Zawodnik NFL oskarży amerykańskie linie lotnicze

Zawodnik NFL nie był jedyną osobą napastowaną przez kobietę. Drugi mężczyzna również złożył skargę w tej sprawie. Zarówno sportowiec, jak i druga osoba poszkodowana, postanowili nie ujawniać swoich nazwisk w pozwie skierowanym do sądu.

John Doe 1 (tak nazwano oskarżycieli) oznajmił, że oskarży także amerykańskie linie lotnicze. Zdaniem poszkodowanych stewardessy nie zareagowały odpowiednio na ich skargi, nie zapobiegły nękaniu oraz nie współpracowały z odpowiednimi służbami. Z relacji mężczyzn wynika, że kobieta stała się agresywna i próbowała zerwać maseczkę ochronną z twarzy zawodnika NFL. 

Głos w sprawie zabrała rzeczniczka prasowa United Airlines, która w mailu poinformowała, że mężczyzna został przeniesiony na inne miejsce. - Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów jest naszym najwyższym priorytetem - napisała Rachael L. Rivas, która odmówiła komentarza. 

Oskarżyciele nie wytłumaczyli, dlaczego postanowili zgłosić sprawę anonimowo. 

Więcej o: