Sport.pl

Drugie po SuperBowl wydarzenie w USA przeniesione do "sali gimnastycznej"! Kilkadziesiąt milionów dolarów strat

WWE zdecydowało, że WrestleMania 36, czyli drugie co do wielkości wydarzenie w USA zostanie przeniesione ze stadionu w Tampa Bay, do WWE Performance Center, czyli centrum treningowego organizacji! Dla WWE oznacza to kilkadziesiąt milionów dolarów straty.

- Po porozumieniu z lokalnymi partnerami i organami rządowymi, WrestleMania i wszystkie powiązane z nią wydarzenia w Tampa Bay zostały odwołane. WrestleMania się jednak odbędzie i będzie transmitowana na żywo w systemie PPV, w niedziele 5 kwietnia. Całe wydarzenie odbędzie się jednak w zamkniętym ośrodku szkoleniowym WWE w Orlando na Florydzie. Będzie w nim uczestniczył tylko niezbędny personel - napisało WWE w swoim lakonicznym oświadczeniu.

Zobacz wideo F1 Sport - co z wyścigami w obliczu koronawirusa?

Tylko SuperBowl jest większym wydarzeniem

WrestleMania to największe wydarzenie roku w rozrywce sportowej, na trybunach gromadzi się nawet 100 tysięcy kibiców, a wykupienia gali w systemie pay-per-view idą w miliony. Większym wydarzeniem sportowym od WrestleManii w USA jest tylko SuperBowl, ale to właśnie ,,Największa scena ze wszystkich'' przyciąga więcej ludzi i bardziej angażuje społeczeństwo w social media. Wokół WrestleManii odbywa się szereg imprez, składających się na tzw. WrestleMania week. Jest to np. WrestleCon, na którym pojawią się całe rodziny i zostawiają mnóstwo pieniędzy, a przy okazji doskonale się bawią. Jest też ceremonia Hall of Fame. Organizowane są także gale Takeover (cykl gal wrestlingu produkowanych przez federację WWE dla rozwojowego brandu NXT - przyp. aut). Miasta walczą o to, by WrestleMania zawitała do nich, bo napędza to olbrzymią koniunkturę. Szacuje się, że przychody do budżetu miasta sięgają 50 milionów dolarów. Niestety, w tym roku wszystko zostanie odwołane.

Puste centrum treningowe zamiast 80 tysięcy ludzi 

Decyzja o odwołaniu WrestleManii w Tampa Bay, na której miało pojawić się ponad 80 tysięcy ludzi, wydaje się być słuszna. WWE miało też w planie przesunięcie gali na czerwiec, ale każdy w federacji zdaje sobie sprawę, że walka z koronawirusem nie jest równa i nikt nie ma pewności, że w czerwcu byłaby możliwość organizacji tego wydarzenia. Zdecydowano się więc na odważny ruch. 

Największa gala roku zostanie przeniesiona do WWE Performance Center w Orlando, w którym na co dzień trenują przyszłe gwiazdy wrestlingu. WWE zdaje sobie sprawę, że kolejne miasta zamykają swoje areny, dlatego w Orlando już w piątek zorganizowano gale SmackDown (czyli cotygodniowy program WWE), tak samo było z poniedziałkowym RAW.

WrestleMania 36WrestleMania 36 Youtube WWE

- Wielkie gwiazdy przechodziły przez drzwi tego centrum. Teraz wracają, ale nie żeby trenować, tylko żeby pokazać, co potrafią robić najlepiej na świecie. A celem jest przecież Wasza rozrywka. To będzie zupełnie inne show. Nigdy wcześniej tego nie widzieliście. Siądźcie wygodnie w fotelach i zapomnicie o całym świecie - powiedział przed piątkowym programem Triple H, legenda wrestlingu, a obecnie jedna z najważniejszych osób w WWE.

 

Gale WWE oglądają się w Polsce jak zagraniczne ligi piłkarskie

Dziś oglądalność kanału Extreme Sport Channel, który w Polsce pokazuje zwykłe ,,tygodniówki'', kształtuje się średnio na poziomie kilkudziesięciu tysięcy widzów. Premiery "tygodniówek" pojawiają się w środku tygodnia, ale to w weekend oglądalność powtórkowych gal jest jeszcze większa. Warto zauważyć, że oglądalność powtórek gali SmackDown z ostatnich trzech sobót to kolejno 42, 20 i 38 tysięcy widzów - według danych Nielsena. A to naprawdę dobry wynik! I to nawet w porównaniu do transmisji najlepszych zagranicznych lig (i meczów bez reprezentantów Polski) czy PKO Ekstraklasy.

Najważniejsze gale PPV śledzi zaś nawet 200 tysięcy osób. Takie liczby oznaczają, że wrestling jest oglądany na tym podobnym poziomie, co najlepsze mecze PKO Ekstraklasy. Najchętniej oglądalnej w Polsce ligi. 

WrestleMania bez kibiców przejdzie do historii

WrestleMania to największe wydarzenie roku w świecie profesjonalnego wrestlingu. ,,Największa scena ze wszystkich'' ma już 35-letnią historię i z każdym rokiem coraz bardziej się rozrasta. Gdy World Wrestling Federation rozpoczynało tę tradycję, to w nowojorskim Madision Square Garden zgromadziły się 22 tysiące kibiców, a największą gwiazdą był legendarny Hulk Hogan. Później padały wielkie rekordy, jak w czasie WrestleManiii III, gdy w Silverdome w Ponitcac pojawiło się 93 173 widzów czy 101 763 tysięcy na WrestleManii 32 w Arlington. 

Dziś to  wydarzenie jest prawdziwą machiną do zarabiania pieniędzy, a sama WrestleMania jest tylko zwieńczeniem całego tygodnia imprez, które odbywają się w mieście-organizatorze. 5 kwietnia dostaniemy jednak niecodzienny, niezbyt pełny produkt, ale wydarzenie na pewno przejdzie do historii. 

Powrót legend na WrestleManię

W czasie poniedziałkowego RAW potwierdzono także kilka kolejnych walka na WrestleManii 36. Teraz już z całą pewnością można powiedzieć, że dojdzie na niej do pojedynku 54-letniej legendy The Undertakera z Aj Stylesem. 

 

Do karty walk dodano też pojedynek Kevina Owensa z Sethem Rollinsem. Co więcej, na Raw powracający po blisko 10 latach (walki ze zdrowiem) Edge, wyzwał do starcia Randy'ego Ortona w Last Man Standing Matchu.

 
Więcej o:
Komentarze (4)
Drugie po SuperBowl wydarzenie w USA przeniesione do "sali gimnastycznej"! Kilkadziesiąt milionów dolarów strat
Zaloguj się
 • z.celebrak

  Oceniono 1 raz 1

  1. To nie jest sport 2. Co z tego że transmisję ogląda tyle samo osób skoro ich 330 mln a nas 38 mln. Więc nie jest podobnie popularna taka transmisja.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 1 raz 1

  Komedia udająca zapasy. To aż niewiarygodne, że jest tylu frajerów oglądających to badziewie :)

 • firebirderek

  0

  mode na sukces też ogladały/ją miliony osób więc czemu się czepiacie czegos co przypomina sporty walki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX