Super Bowl. New England Patriots mistrzami z najniższym wynikiem meczu w historii Super Bowl

New England Patriots zwyciężyli nad Los Angeles Rams w Super Bowl 2019. Wynik 13:3 jest najniższym wynikiem, jaki kiedykolwiek odnotowano w finale ligi NFL.

To miał być pokaz najlepszego futbolu amerykańskiego. Zamiast tego kibice otrzymali mecz oparty na znakomitej defensywie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że w ciągu całego spotkania było tylko jedno przyłożenie, zdobyte dopiero w ostatniej kwarcie. Na pierwsze punkty w Super Bowl trzeba było czekać aż 20 minut. Po kopnięciu Stephena Gostkowskiego z 42 jardów, gospodarze wyszli na 3-punktowe prowadzenie. Ekipa z Rams odpowiedziała dopiero w następnej części spotkania po 53-jardowym kopnięciu Grega Zuerleina. Największym rozczarowaniem był z pewnością ich rozgrywający, Jared Goff, który nie poradził sobie z presją meczu. Jego podania były niedokładne, a decyzje rzutowe spóźnione. W ostatniej kwarcie grał znacznie lepiej, jednak w kluczowym momencie jego próba rzutu okazała się zbyt lekka, a na futbolówkę czekał już Stephon Gilmore, uważany za najlepszego zawodnika Patriots.

Na siedem minut przed końcem Super Bowl Patriots udało się zdobyć jedyne przyłożenie w całym spotkaniu. Tom Brady wykonał świetne podanie, które na dwa metry przed polem punktowym złapał Rob Gronkowski. Przy następnym rozegraniu po krótkim biegu Sony Michel zdobył przyłożenie. Stephen Gostkowski świetnym kopnięciem zdobył jeszcze jeden punkt, a New England Patriots wyszli na 7-punktowe prowadzenie.

Los Angeles Rams mieli świadomość, że tę różnicę można jeszcze odrobić, więc rzucili się do ataku. Ryzykowali, szukali sposobu, żeby zdobyć punkty, jednak Patriots nie popełniali żadnych błędów. Po jednej z interwencji w obronie długo utrzymywali się przy futbolówce, a gdy wykonali jeden z ataków, wynik meczu ustalił kopnięciem z 42 jardów Stephen Gostkowski. Rams próbowali jeszcze zmienić rezultat, jednak kopnięcie z 48 jardów okazało się niecelne. Ostatecznie zamiast pokazu nowoczesnej gry widzowie na całym świecie widzieli pokaz gry defensywnej, zakończony najniższym wynikiem w historii Super Bowl i tylko jednym przyłożeniem. Niewątpliwie bohaterem zwycięzców był Tom Brady, 41-latek, który wygrał już swój 6 finał (brał udział w 9). Rozgrywający przez całe spotkanie pewnie prowadził swoją drużynę do końcowego triumfu. New England Patriots po raz szósty w swojej historii zostali mistrzami ligi NFL.