NFL. Policja aresztowała zamieszanego w morderstwo Aarona Hernandeza. Klub New England Patriots zrywa kontrakt

Policja z Massachusetts wyprowadziła z domu w kajdankach futbolistę Aarona Hernadeza, zamieszanego w morderstwo 27-letniego Odina Lloyda. Ciało zastrzelonego mężczyzny znaleziono 17 czerwca nieopodal posiadłości byłego już zawodnika New England Patriots. Klub natychmiast po interwencji policji zerwał z nim umowę.

"Uważamy, że zwolnienie Hernandeza jest właściwym następstwem zaistniałej sytuacji" - oświadczył klub w specjalnej depeszy. Były już zawodnik New England Patriots w środę został wyprowadzony z domu w kajdankach i wsadzony do policyjnego wozu. Prokuratura potwierdziła aresztowanie, ale nie ogłosiła, pod jakimi zarzutami Hernandez został zatrzymany.

Morderstwo w North Attleboro

Ciało Lloyda, który był zawodnikiem półprofesjonalnej drużyny Boston Bandits, zostało znalezione w poniedziałek w parku niedaleko posiadłości Hernandeza w North Attleboro. Ofiara została postrzelona w tył głowy. Następnego dnia policja przesłuchała Hernandeza, a amerykańskie media podały, że nie występował w roli podejrzanego. Od tego czasu w sprawie pojawiło się jednak wiele wątpliwości. WBZ NewsRadio podało już w piątek, że policja zdecydowała się aresztować futbolistę.

Czy Hernandez zacierał ślady morderstwa?

Istnieje podejrzenie, że gracz New England Patriots mógł tuszować ślady morderstwa. Media, powołując się na anonimowe źródła, poinformowały, że w domu Hernandeza odkryto zniszczony monitoring, a prawnik zawodnika przekazał policji kompletnie rozbity telefon komórkowy swojego klienta. Wcześniej w prasie pojawiły się informacje, że zabójca poruszał się chevroletem suburbanem, a auto było wynajęte na nazwisko Hernandeza.

Co więcej, "Boston Globe" podał, że Hernandez i Lloyd byli widziani razem rano w dniu morderstwa. Ich spotkanie zarejestrowały kamery przemysłowe przy Fayston Street. Mężczyźni znali się - według policji Lloyd umawiał się na randki z siostrą matki dziecka Hernandeza.

Według ABC News policja chce się również dowiedzieć, dlaczego w poniedziałek do domu Hernandeza została zamówiona grupa sprzątaczek, które miały wyczyścić podwórze.

Inny mężczyzna pozywa Hernandeza

To jednak nie wszystkie problemy Hernandeza. Niejaki Alexander S. Bradley utrzymuje, że w lutym Hernandez postrzelił go w twarz po szarpaninie w barze nocnym na przedmieściach Miami. Po bójce mieli obaj wsiąść do samochodu, a Hernandez wyjąć broń i strzelić Bradleyowi w ramię. Mężczyzna twierdzi, że po postrzale stracił prawe oko oraz czucie w ręce. Media podają, że Bradley złożył pozew przeciwko Hernandezowi w ubiegłą środę wieczorem.

Lukratywny kontrakt

Mający 185 cm wzrostu i ważący aż 110 kg zawodnik jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. W sierpniu zeszłego roku zawarł nową, sześcioletnią umowę z Patriots, wartą aż 40 mln dolarów, zgarniając 12,5 mln za sam podpis.

Więcej o: