MLB. Miotacz Alex Cobb dostał w głowę piłką lecącą z prędkością 164 km/godz.

Alex Cobb oberwał w sobotę w głowę bardzo mocno uderzoną piłką. To kolejna taka sytuacja w ostatnich miesiącach. Dziennikarze wzywają MLB do zajęcia się kwestią bezpieczeństwa miotaczy.

W sobotnim meczu Kansas City Royals z Tampa Bay Rays doszło do groźnie wyglądającego incydentu. Podczas piątej zmiany pierwszobazowy Eric Hosmer wybił potężną piłkę... prosto w miotacza Rays Aleksa Cobba. Piłka odbiła się od głowy miotacza i przemierzyła jeszcze niezły dystans, więc bez wątpienia było to potężne wybicie, a Cobba musiało zaboleć...

Cobb niemal bez ruchu runął na ziemię. Lekarze i trenerzy natychmiast wezwali nosze i zawodnik został przetransportowany do szpitala.

Baseballista miał sporo szczęścia - skończyło się na lekkim wstrząśnieniu mózgu i ranie ucha, w które dostał. Musiał zostać w szpitalu na noc na obserwację, ale wygląda na to, że szybko wróci do gry. Zawodnik zdążył już też podziękować kibicom na Twitterze za modlitwy. Rays pokonali w piątek Royals 5:3.

 

Miotacze są bezbronni. Czy MLB wreszcie coś z tym zrobi?

Baseballowi dziennikarze natychmiast wrócili do sprawy "bezbronnych miotaczy". Na Twitterze i na swoich łamach pytają, czy ktoś wreszcie się tym zajmie.

Liga od dawna zastanawia się, jak można zwiększyć bezpieczeństwo miotaczy. Głównym zastrzeżeniem MLB jest to, że tak naprawdę niewielu miotaczy w ciągu swojej kariery obrywa w głowę, a do tego nie wszystkie takie zdarzenia kończą się urazami. Do tego czasu na reakcję jest mało.

Odpowiedź nasuwa się sama: kaski dla miotaczy. Sprawa nie jest jednak taka prosta. Cobb dostał przecież w ucho, pięć lat temu Chrisowi Youngowi z San Diego Padres mocno uderzona piłka złamała nos... Istnieje też obawa, że kaski zmniejszyłyby widoczność miotaczy i wpłynęły na ich rzuty.

Kalendarium ostatnich wypadków:

5.9.2012 - Brandon McCarthy z Athletics obrywa w okolice lewego ucha, zagrażająca życiu kontuzja, pęknięcie czaszki, operacja mózgu (ominął go cały sezon, wrócił do gry, ale w zeszłym tygodniu dostał ataku powiązanego z urazem z 5 września).

12.9.2012 - Mickey Stores z Astros dostał w twarz, urazy prawej ręki i szczęki.

25.10.2012 - Doug Fister z Tigers dostał w czubek głowy, grał do końca.

7.5.2013 - J.A. Happ z Blue Jays oberwał w lewe ucho, pęknięta czaszka, urazy ucha i zerwane więzadło w kolanie, trwa rehabilitacja.

15.6.2013 - Alex Cobb z Rays dostaje w prawe ucho, wstrząśnienie mózgu.

Więcej o: