MLB. Kibice Yankees już nie kupią koszulki z napisem "Boston Massacre". Nike wycofuje ją ze sprzedaży

Po zamachu bombowym na mecie maratonu w Bostonie, Nike postanowiła wycofać ze sprzedaży koszulki z napisem "Boston Massacre". Firma stworzyła je wcześniej dla kibiców New York Yankees, największego rywala Boston Red Sox w amerykańskiej lidze baseballa

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Informację podał producent programu telewizyjnego "Late Show with David Letterman" Eric Stangel, o czym pisze serwis Uproxx.com. W sobotę Stangel odwiedził jeden ze sklepów firmy Nike, gdzie jego uwagę przykuła wisząca koszulka z imitacją śladów krwi i napisem "Boston Massacre".

Hasło odnosi się do wydarzeń z 5 marca 1770 roku i zamieszek kolonistów amerykańskich z brytyjskim wojskiem. Żołnierze zabili wtedy pięć osób. Wydarzenia te przyczyniły się do wybuchu rewolucji amerykańskiej.

T-shirt z takim nadrukiem został stworzony specjalnie dla fanów New York Yankees, których ulubiona baseballowa drużyna często mierzy się z Boston Red Sox. Ta, jak mówią Amerykanie, "największa sportowa rywalizacja świata" trwa już ponad sto lat. Oba zespoły mierzyły się już przeszło 2 tysiące razy, a ich fani, mówiąc delikatnie, za sobą nie przepadają.

Po wydarzeniach na mecie maratonu w Bostonie produkt ten nabrał jednak fatalnego znaczenia. W wyniku wybuchu podłożonych bomb zginęły trzy osoby. Producent telewizyjny spytał więc sprzedawcę, czy koszulki nie powinny zostać wycofane ze sprzedaży. Usłyszał w odpowiedzi, że faktycznie zostały wycofane, ale jego rozmówca nie potrafił wyjaśnić, czemu znowu wiszą. Wygląda jednak na to, że kibice Yankees już na mecz z Red Sox takiej nie kupią.

Więcej o: