NFL na Wembley. Patriots pokonali Rams 45:7

W rozegranym na londyńskim Wembley meczu sezonu zasadniczego ligi futbolu amerykańskiego New England Patriots pokonali St. Louis Rams 45:7.

Tylko pierwsza kwarta spotkania była wyrównana. Zakończyła się remisem 7:7. Później drużyna z St. Louis nie zdobyła już punktu. W drugiej części meczu "Patrioci" rozgromili "Barany" 21:0. W kolejnej też tylko oni zdobywali punkty - wygrali ją siedem do zera. W ostatniej kwarcie dorzucili jeszcze siedem.

NFL rozgrywa jedno ze swoich ligowych spotkań w Wielkiej Brytanii od 2007 r.

W tym roku spotkanie odbyło się w niedzielę 28. października. St Louis Rams po raz pierwszy w historii zagrali poza USA. Patriots, którzy przegrali tegoroczny Super Bowl z New York Giants, są obecnie najpopularniejszym klubem ligi w Wielkiej Brytanii. W 2009 r. pokonali w Londynie Tampa Bay Buccaners.

W przyszłym roku po raz pierwszy Wembley będzie gościć aż dwa mecze NFL (choć inne areny starały się o odebranie Wembley monopolu na organizacje tych widowisk). 27. października Jacksonville Jaguars zmierzą się z San Francisco 49ers. Później ogłoszono, że Minnesota Vikings 29. września zagrają tam z Pittsburgh Steelers.

Jaguars na długo związali się z Anglią - podpisali kontrakt na rozgrywanie tam spotkania co roku w latach 2013-16.