NFL. Nike pozywa Reeboka za nazwisko Tebowa na strojach NY Jets

Firma Nike oskarża Reebok o brak praw na wykorzystanie nazwiska gwiazdy NFL Tima Tebowa na strojach jego nowego zespołu New York Jets. Nike takie prawa posiada, a Reebok stracił je 1 marca. Tebow zawodnikiem Jets został dopiero po 21 marca, gdy umowa była już nieważna.

Nike pozwało część niemieckiego koncernu Adidasa powołując się na prawo Lahmna, które dotyczy wykorzystywania znaków firmowych. Jeden z największych producentów sprzętu sportowego domaga się od konkurencji odszkodowania. Amerykański gigant odzieżowy zaznaczył, że chce części zysków ze sprzedaży koszulki z numerem 15.

W ubiegłym tygodniu jeden z najlepszych quatebacków NFL Tim Tebow opuścił Denver Broncos. Nike twierdzi, że Reebok złąmał prawo wykorzystując nazwisko Tebowa prezentując nowe stroje New York Jets.

Reebok "nie ma pozwolenia od Pana Tebow, ani nikogo innego na wykorzystywane nazwiska Pana Tebow lub innego oznakowania na koszulkach Jets" - napisano w pozwie.

Firma Nike oznajmiła, że ma prawo i licencję na używanie nazwiska Tebow na produktach swojej produkcji związanych z futbolem amerykańskim.

Są dwa sposoby na to, by wykorzystywać imię zawodnika NFL na własnych towarach. Producent strojów musi uzgodnić to indywidualnie z graczem lub posiadać prawa pozyskane od spółki 'NFL Players Inc'. Nike takie prawa posiada, a Reebok stracił je 1 marca. Tebow zawodnikiem Jets został dopiero po 21 marca, gdy umowa była już nieważna.

100 punktów Chamberlaina w meczu i inne magiczne wyczyny w sporcie

Więcej o: