Futbol amerykański. Super Bowl pobiło rekord oglądalności

Rozegrany w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego mecz o Super Bowl między New York Giants a New England Patriots oglądało średnio w Stanach Zjednoczonych 111,3 miliona ludzi. Tym samym został poprawiony zeszłoroczny rekord, także należący do meczu o puchar Vince'a Lombardiego.

Niesamowite pieniądze w Super Bowl ?

Zeszłoroczny mecz między zespołami Green Bay Packers a Pitsburgh Steelers obserwowało średnio 111 milionów widzów. Z kolei dwa lata temu spotkanie New Orleans Saints i Indianapolis Colts miało widownię na poziomie 106,5 miliona.

Telewizja NBC, która transmitowała na żywo w USA mecz wygrany 21:17 przez Giants, poinformowała, że było to wydarzenie z największą oglądalnością w historii Ameryki. Siódmy rok z rzędu utrzymuje się tendencja zwyżkowa.

Tegoroczne Super Bowl było także pierwszym w historii transmitowanym na żywo przez Internet na portalu NBCSports.com.

Przypomnijmy, że Giants wygrali po niesamowicie emocjonującej końcówce, zdobywając kluczowe przyłożenie na minutę przed końcem meczu i skutecznie broniąc się w ostatnich sekundach przed atakiem rywali. Tytuł MVP meczu trafił w ręce quarterbacka nowojorczyków Eli Manninga.

Giants wygrali Super Bowl - relacja

Najlepsze reklamy w historii Super Bowl

Więcej o: