NFL. 11 punktów Janikowskiego w Pro Bowl. Jego drużyna wygrała

Polski kopacz Sebastian Janikowski zdobył 11 punktów w Pro Bowl, corocznego meczu gwiazd ligi futbolu amerykańskiego, a jego drużyna AFC wygrała z NFC 59:41.

Profil Sport.pl na Facebooku - 41 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Spotkanie jak co roku odbywa się tydzień przed finałem rozgrywek NFL Super Bowl. Zawodników do pierwszych składów obu drużyn wybierali kibice. Sebastian Janikowski był jednym z nich.

8 punktów Janikowskiego zostało zdobytych z podwyższeń, a trzy po kopnięciu field-goala. Polak miał 100% skuteczność. Rekord Pro Bowl ustanowił Brandon Marshall, który zaliczył 4 przyłożenia.

Janikowski w Pro Bowl

Sebastian Janikowski, kopacz Oakland Raiders, został wybrany przez kibiców, trenerów i samych zawodników do gry w Pro Bowl. - To świetne uczucie i wielki zaszczyt dla mnie - podsumował wybór 33-letni Janikowski. To było ukoronowanie bardzo dobrego sezonu Polaka. Warto przy tym przypomnieć, że w pierwszym meczu sezonu z Denver Broncos celnie kopnął aż z 57,6 metra, czym wyrównał rekord ligi. W sumie w rozgrywkach wykorzystał aż 27 ze swoich 31 kopnięć.

Super Bowl

Finał rozgrywek NFL odbędzie się z niedzieli 5 lutego na poniedziałek 6 lutego o północy polskiego czasu. Zagrają w nim New York Giants z New England Patriots.

Te buty wywołały szał w USA. Zobacz najważniejsze modele jordanów (ZDJĘCIA)

Więcej o: