MMA. Wroński zadebiutuję w MMA walką z Nastulą

Dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach Andrzej Wroński ma zadebiutować w niedługim czasie na ringu MMA. Jego przeciwnikiem ma być inny wybitny olimpijczyk Paweł Nastula, który ma już doświadczenie w tej dyscyplinie. Na środę zaplanowano konferencję prasową w sprawie walki.

Do hitowej walki pomiędzy byłymi złotymi medalistami Igrzysk Olimpijskich ma dojść jeszcze w sierpniu. Paweł Nastula ma na koncie złoto z Igrzysk w Atlancie, a Andrzej Wroński to dwukrotny mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty, ponadto obaj byli wielokrotnym medalistami Mistrzostw Europy i świata.

Dla 45-letniego dziś Andrzeja Wroński będzie to debiut w MMA, sporcie, z którym miał jednak wcześniej styczność trenując zawodników Akademii Sarmatii Gdańsk. 5 lat młodszy Nastula dotychczas stoczył w MMA sześć walk, z czego wygrał tylko dwie. Ostatni pojedynek były judoka stoczył prawie rok temu w Łodzi. Wygrał wówczas przez TKO z japończykiem Yusuke Masudą.

Andrzej Wroński jest kolejnym polskim sportowcem, który po zakończeniu kariery postanowił przekwalifikować się na zapaśnika MMA. Wcześniej trafili tam m.in. strongman Mariusz Pudzianowski, bokserzy Marcin Najman i Przemysław Saleta oraz judoka Paweł Nastula.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

MMA - sport drugiej szansy. Tu przychodzą gwiazdy [zobacz galerię]

Więcej o: