MMA. Drwal: Walka ma iść po mojej myśli

- Do każdej walki podchodzę tak samo tak samo nie lekceważę przeciwnika, nie ważne czy jest to wielki kozak czy mało znany zawodnik - mówi Tomasz Drwal przed pojedynkiem z Brazylijczykiem Nascimento. Walka odbędzie sięb26 marca w Łodzi.

Jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA Tomasz Drwal zmierzy się w sobotę 26 marca w hali Atlas Arena w Łodzi z Brazylijczykiem Nascimento.

Wracasz na polskie areny MMA na gali FAł 2, jak myślisz ile się zmieniło w Polsce w tym sporcie od ostatniej walki?

Zmieniło się i ciągle się zmienia sam fakt, że coraz więcej i częściej organizowane są nowe gale MMA powstają nowe federacje jak chociażby EFMMA. Dużo dobrego się dzieje aczkolwiek wciąż nie przekłada się to ekonomicznie dla zawodników zwłaszcza początkujących.

W walce wieczoru wystąpisz przeciwko Brazylijczykowi Nascimento, uważasz że walka będzie dla ciebie trudna ze względu na markę brazylijskich fighterów, którzy biją się wszędzie na świecie z reguły z dobrym skutkiem?

Do każdej walki podchodzę tak samo tak samo nie lekceważę przeciwnika, nie ważne czy jest to wielki kozak czy mało znany zawodnik każdy ma swój zasób technik którymi może cię zaskoczyć, na które trzeba być przygotowanym. Walka ma iść po mojej myśli nie ważne skąd pochodzi mój przeciwnik , fakt że Brazylijczycy mają dobrą markę, ale to nie znaczy ze Polacy są słabsi.

Ostatnio na przestrzeni kilku lat twoje walki odbywały się klatce, czy w Atlas Arenie występ na ringu będzie miał dla ciebie jakąś różnice ze względu na zamianę klatki na ring?

Osobiście preferuję walę w octagonie ze względu na bezpieczeństwo, aczkolwiek walczyłem w ringu i też nie narzekałem. Jeżeli miałbym wybierać to wolałbym octagon.

Starannie przygotowywałeś się do walki zaliczając dwa obozy z czołówką polskich fighterów, uważasz że będziesz w dobrej formie? Na ile jest różnica w przygotowaniach do walk w UFC?

Trochę brakuje sparingpartnerów zwłaszcza różnych tzn. lepszych w stójce, zapasach, parterze. Jednak myślę, że poziom MMA jest wystarczający, kwestia tego że nie każdy może sobie pozwolić na pokonywanie dłuższych odległości po 200 i 300 km co parę dni i z tego względu ciężko się dograć dlatego najlepszą kwestią są obozu takie jak zorganizowała EFMMA w Wiśle i Zakopanem.

Oprócz ciebie w walce poprzedzającej twój pojedynek wystąpi Michał Kita, który bić się będzie z Konstantinem Gluhovem. Co sądzisz o jego walce? Wygra?

Oczywiście Michał wygra przez KO. Jestem tego pewien.

Kontrowersje wokół gali KSW ?

Więcej o: