Sporty walki. Jewtuszko zadebiutuje w UFC

Maciek "Irokez" Jewtuszko (8-0) zmierzy się z Curtem Warburtonem (6-2), w swoim debiutanckim pojedynku dla największej na świecie federacji mieszanych sztuk walki, jaką jest Ultimate Fighting Championship (UFC).

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Kibice interesujący się tym sportem w naszym kraju, pierwszy raz będą się pasjonować walkami Polaków na Extra Gali Sportów Walki, która odbędzie się 12 lutego w Poznaniu. Przed publicznością zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Wielkopolski: Jędrzej "Węgorz" Kubski, Radosław Demczur, Damian Ławniczak oraz krajowa czołówka na czele z Rafałem Antończakiem, Danielem Adamczykiem i Kerimem Abzaiłowem, nie zabraknie oczywiście gości z zagranicy. Show odbędzie się w hali sportowej CR AWF Poznań.

Dzień później w katowickim spodku bytomska federacja MMA Challengers organizuje galę MMA Challengers 6, podczas której zobaczymy kilka bardzo ciekawych pojedynków polskich i międzynarodowych, a dodatkowo odbędzie się turniej w wadze do 100 kg. Zawodnicy będą walczyć w klatce, ponieważ wspomniana grupa promotorska chce zlikwidować problem wypadania walczących fighterów poza ring. Zostało jeszcze kilkaset biletów, które można nabywać w bardzo korzystnej cenie 20 zł. Gala odbędzie się w ramach imprezy "Testosteron Męski Maraton".

Na koniec warto wspomnieć o dwóch Polakach, którzy wystąpią w lutym poza Polską i są to: nasz genialny zawodnik dywizji lekkiej Maciek "Irokez" Jewtuszko (8-0) i mieszkający na co dzień w Manchesterze Marcin Zontek (5-5), walczący w limicie kategorii półciężkiej. Marcin wystąpi 20 lutego na gali Fight Ikon 6, gdzie jego rywalem będzie Anglik Dave Wilson (7-9). Natomiast "Irokez" tydzień później w Australii zmierzy się z Curtem Warburtonem (6-2), w swoim debiutanckim pojedynku dla największej na świecie federacji mieszanych sztuk walki, jaką jest Ultimate Fighting Championship.

Więcej o MMA na portalu Sporty-walki.org ?

Więcej o: