MMA, K1. Co nas czeka w styczniu?

Na gali UFC 125 Frankie Edgar obronił po raz drugi pas mistrzowski wagi lekkiej. To nie koniec wielkich emocji w MMA, w styczniu.

Za pięć dni uwaga świata MMA skoncentruje się na Nashville w Stanach Zjednoczonych, gdzie federacja Strikeforce zorganizuje dość ciekawą galę Strikeforce Challengers 13. Te wydarzenie będzie preludium do wielkiej gali tej samej organizacji 29 stycznia

. W walce wieczoru podczas Challengers 13 niepokonany zapaśnik Tyron "T-Wood" Woodley zmierzy się z Belgiem Tareciem Saffiedine w limicie kategorii półśredniej.

Inne starcia tej gali: Daniel Cormier vs. Devin Cole, Ovince St. Preux vs. Ron Humphrey, Amanda Nunes vs. Julia Budd, Nate Moore vs. Nathan Coy, Rhadi Ferguson vs. Ion Cherdivara.

Następnie 22 stycznia oczy wszystkich kibiców MMA na świecie zostaną skierowane do bazy wojskowej Fort Hood w stanie Teksas, gdzie federacja UFC zorganizuje galę dla żołnierzy pod szyldem "UFC Fight for the Troops 2". W walce wieczoru utalentowany Evan Dunham zmierzy się z weteranem Melvinem Guillardem w limicie wagi lekkiej. Od ogłoszenia, że Maciek Jewtuszko będzie fighterem UFC powinniśmy co raz bardziej zwracać uwagę na dywizję 71 kg, gdyż każdy z tych zawodników może w przyszłości okazać się rywalem niepokonanego "Irokeza". Wydaje sie, że zarówno Dunham, jak i Guillard zapewnią wielkie emocje, gdyż obaj są dobrzy w stójce i przy tym umieją bez problemu sprowadzać swoich rywali do parteru.

Inne starcia tej gali: Matt Mitrione vs. Tim Hague, Mark Hominick vs. George Roop, Patrick Barry vs. Joey Beltran, Cole Miller vs. Matt Wiman, DaMarques Johnson vs. Michael Guymon, Yves Edwards vs. Cody McKenzie, Waylon Lowe vs. Willamy Freire, Amilcar Alves vs. Charlie Brenneman, Chan Sung Jung vs. Rani Yahya.

Dzień później zapraszamy wszystkich kibiców z Podkarpacia, Małopolski i nie tylko, do Rzeszowa. Na Podpromiu dojdzie do gali "Fight on the East", podczas której Polska zmierzy się z Ukrainą. W walkach wieczoru warszawscy fighterzy Daniel Omielańczuk i Arek Jędraczka wejdą do ringu, aby udowodnić swoją wyższość nad gośćmi zza wschodniej granicy. Daniel zmierzy się z mieszkającym na codzień w Lwowie Dmitryem Poberezhetsem, a nasz dobry znajomy Arek stanie na przeciw Maksima Mazenko, dla którego będzie to druga walka w zawodowym MMA. Większość polskich portali branżowych podała, iż Mazenko to debiutant - tak nie jest. Z okazji tej gali mamy dla Was między innymi wywiady z Omielańczukiem i Jędraczką, które wraz z innymi zrealizowanymi przez nas materiałami będziecie mogli oglądać tydzień przed rzeszowskim eventem.

Inne starcia na tej gali: Grzegorz Siwy vs. Pavel Kusch, Michał Elsner vs. Igor Grytskiv, Rafał Raczynski vs. Evgeni Yavorski, Hubert Lech vs. Maciej Surma, Piotr Ploch vs. Maciej Browarski, Dawid Drobina vs. Krzysztof Marczuk, Łukasz Strong vs. Krzysztof Wolski, Michał Lelek vs. Wojciech Wilk.

Przedostatnią galą wartą opisania jest wspomniana już Strikeforce: Diaz vs. Cyborg. Patrząc na kartę walk, prezentowaną na dzień dzisiejszy, już teraz możemy Wam powiedzieć, że to napewno będzie niesamowite show w wykonaniu gwiazd tej dyscypliny. W pojedynku o mistrzostwo wagi półśredniej Nick Diaz będzie bronił swojego trofeum z niesamowitym Evangelistą "Cyborgiem" Santosem. Dwudziestosześcioletni Diaz jest niepokonany od ośmiu starć. Ostatnią ofiarą mistrza był KJ Noons, którego to zwyciężył na punkty po bardzo jednostronnym pojedynku. Cyborg, podobnie jak Diaz, o wiele lepiej czuje się na nogach i dzięki swoim doskonałym umiejętnościom może pochwalić się faktem iż na 18 swoich zwycięstw, aż 11 razy udało mu się znokautować przeciwnika. Ostatnią jego ofiarą był Marius Zaromskis, którego to pokonał poprzez TKO w pierwszej rundzie. To będzie niesamowite starcie i tak naprawdę ciężko wskazać zwycięzcę - poczekajmy do 29 stycznia.

W drugiej walce mistrzowskiej posiadacz czarnego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu Ronaldo Souza będzie bronił trofeum w pojedynku z jednym z najlepszych puncherów kategorii średniej, Robbie Lawlerem. Souza został mistrzem w sierpniu tego roku, kiedy to po morderczym boju wypunktował Tima Kennedy'ego. Ronaldo to również specjalista od poddań, który podczas swojej kariery zmusił do odklepania 11 z 13 pokonanych przeciwników. Już dwukrotnie był na szczycie kategorii średniej, a 15 z 18 zwycięstw zakończył poprzez nokaut. Natomiast Lawler 30 stycznia 2010 roku stoczył dramatyczny pojedynek z innym twardzielem Melvinem Manhoefem, gdzie mimo iż na początku pierwszej rundy był w niezłych tarapatach to i tak zdołał rozstrzygnąć walkę na swoja korzyść powalając przeciwnika na matę potężnym prawym. Jason "Mayhem" Miller (24-7) miał także zmierzyć się na tym evencie z Timem Kennedym (12-3), jednakże planowane starcie zostało odwołane z przyczyn nieznanych.

Inne starcia na tej gali: Roger Gracie vs. Trevor Prangley, Herschel Walker vs. Scott Carson.

W tym samym dniu w Ełku największa polska federacja MMA, KSW zorganizuje galę KSW Extra 2: President Cup. W imprezie udział weźmie czternastu zawodników z Polski i zagranicy. Zobaczymy dwie walki ekstra. W walce wieczoru zmierzą się triumfatorzy turniejów KSW, Antoni Chmielewski i Brazylijczyk Vitor Nobrega. Dla popularnego "Chmiela" będzie to drugi pojedynek w nowej kategorii wagowej, do osiemdziesięciu czterech kilogramów. Nobrega, który na co dzień trenuje w Portugalii wraca na ring KSW po porażce jaką odniósł na gali numer trzynaście, gdzie decyzją sędziów przegrał walkę o pas Międzynarodowego Mistrza KSW z Krzysztofem Kułakiem. W drugim pojedynku umiejętności zaprezentuje znany z występu w turnieju na czternastej gali "Konfrontacji Sztuk Walki", zawodnik Silesian Cage Club Katowice, Artur Sowiński. Oprócz walk ekstra odbędzie się również ośmioosobowy turniej w kategorii półśredniej, do siedemdziesięciu siedmiu kilogramów. Walk w tej kategorii wagowej jeszcze nigdy nie oglądaliśmy na imprezach organizowanych przez Federację KSW, a więc liczymy na atrakcyjne, pełne emocji konfrontacje. Finałowa walka odbędzie się na gali KSW15, dziewiętnastego marca. W tej chwili jedynymi potwierdzonymi fighterem są Aslambek Saidov i Robert Radomski. Transmisję z tej gali będzie można oglądać na żywo w telewizji Polsat Sport.

Więcej na Sporty-walki.org  ?

Więcej o: