UFC 125. Frankie Edgar obronił pas mistrzowski

W sobotę nad ranem w Las Vegas odbyła się pierwsza tegoroczna gala największej na świecie federacji MMA - Ultimate Fighting Championship. Głównym pojedynkiem na UFC 125 było starcie mistrza wagi lekkiej Frankiego Edgara (13-1-1) z jego jedynym pogromcą Grayem Maynardem (10-0-1). Ostatecznie padł remis i tytuł został przy Edgarze, który po raz drugi go obronił.

W pojedynek lepiej wszedł Maynard, który w pierwszej rundzie robił z rywalem co chciał w oktagonie i kilka razy było blisko do zakończenia walki przed czasem, lecz Frankiemu udawało się to przetrwać. W kolejnej odsłonie to natomiast "The Answer" zaczął przeważać, trafiając rywala mocnymi ciosami i skutecznie go obalając. W rundzie trzeciej Frankie próbował zdominować rywala, lecz ten kontrując kilkoma celnymi ciosami odbierał mu chęć do dalszej walki. Dwie ostatnie odsłony należały do Edgara, który przeważał nad rywalem w aspekcie sportowym, obalając i celnie kontrując, więc decyzja sędziów jest jak najbardziej sprawiedliwa.

Przed walką wieczoru Chris Leben (25-7) niespodziewanie przegrał z byłym czempionem WEC, Brianem Stannem (10-3) przez TKO w pierwszej rundzie. Leben starcie zaczął bardzo nonszalancko i został za to skarcony, gdyż Stann wykorzystał swoje duże umiejętności i trafiając kombinacją ciosów powalił rywala. Następnie podbiegł do niego i mu nie odpuścił, zadając kolejną serię potwornie mocnych uderzeń - sędzia zdecydował się przerwać walkę.

WALKA WIECZORU:

Frankie Edgar vs. Gray Maynard - Remis (48-46, 46-48, 47-47)

GŁÓWNA KARTA

Brian Stann pokonał Chrisa Lebena przez TKO w 1 rundzie (3:37)

Thiago Silva pokonał Brandona Verę przez decyzję 3-0

Dong Hyun Kim pokonał Nate Diaza przez decyzję 3-0

Clay Guida pokonał Takanoriego Gomi przez poddanie w 2 rundzie (4:27)

POZOSTAŁE POJEDYNKI:

Jeremy Stephens pokonał Marcusa Davisa przez KO w 3 rundzie (2:33)

Dustin Poirier pokonał Josha Grispiego przez decyzję 3-0

Brad Tavares pokonał Phila Baroni przez KO w 1 rundzie (4:20)

Diego Nunes pokonał Mike'a Browna przez niejednogłośną decyzję 2-1

Jacob Volkmann pokonał Antoniego McKee przez niejednogłośną decyzję 2-1

Daniel Roberts pokonał Grega Soto przez poddanie w 1 rundzie (3:45)

Więcej o MMA na sporty-walki.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA