MMA, K1. UFC 124: St-Pierre obronił tytuł

Dziś nad ranem zakończyła się niesamowita i bardzo emocjonująca gala UFC 124, podczas której Georges "Rush" St-Pierre (21-2) po raz piąty z rzędu obronił tytuł mistrza dywizji półśredniej w walce z Joshem Koscheckiem (15-5). Przed tym pojedynkiem Josh nie szczędził gorzkich słów Kanadyjczykowi i został za to potwornie ukarany, przede wszystkim znakomitymi ciosami bokserskimi w stójce. Ten element walki zawodnik trenował ostatnio z jednym z najlepszych trenerów na świecie, Freddie Roachem.

Już w pierwszej rundzie St-Pierre pokazał Koscheckowi, że w walce z nim nie będzie miał czego szukać. Mistrz od razu wziął się za obalanie, lecz Amerykanin się przed tym skutecznie bronił. Co nie udało się Georgesowi, udało się jego przeciwnikowi, gdy 15 sekund przed gongiem Koscheck sprowadził go do parteru. W pozostałych rundach rosła przewaga Kanadyjczyka, który dodatkowo silnymi ciosami porozbijał prawe oko "Kosa" i już w trzecim starciu lekarz chciał zakończyć pojedynek. Znajdujący się dziś w słabszej dyspozycji pretendent chciał jednak kontynuować walkę.

Po tym jednostronnym spotkaniu obaj bardzo gorąco podziękowali licznie zgromadzonym kibicom. Przypomnijmy również, że był to rewanż za ich walkę w 2007 roku, kiedy również zwycięzcą był bardzo popularny na całym świecie GSP.

Przed pojedynkiem wieczoru w oktagonie znaleźli się Stefan Struve (21-4) i Sean McCorkle (10-1). Była to bardzo ciekawa, lecz krótka walka, którą wygrał pochodzący z Holandii Struve przez TKO w końcówce pierwszej rundy. Lepiej do walki wszedł jednak McCorkle, który w pierwszych sekundach uniósł rywala i z wielką siłą rzucił nim o matę. To on miał przewagę w parterze, aż nagle "Skyscraper" odmienił losy starcia, zaczął atakować lawiną ciosów i sędzia przerwał walkę. Stefan Struve jest na dobrej drodze po mistrzowskie tytuły, a wygrana z dużo starszym oraz cięższym i bardziej doświadczonym Seanem McCorkle tylko to potwierdziła.

W pozostałych pojedynkach tej gali Thiago Alves (18-7) po fenomenalnej walce pokonał przez decyzję sędziów Johna Howarda (14-6), Mac Danzig (20-8-1) dość szybko rozprawił się z Joe'em Stevensonem (31-12), a Jim Miller (19-2) równie szybko poddał Charlesa Oliveirę (14-1).

Wyniki:

Georges St-Pierre pokonał Josha Koschecka przez decyzję sędziów

Stefan Struve pokonał Seana McCorkle przez TKO w pierwszej rundzie

Jim Miller pokonał Charlesa Oliveirę przez poddanie w pierwszej rundzie

Mac Danzig pokonał Joe'a Stevensona przez KO w pierwszej rundzie

Thiago Alves pokonał Johna Howarda przez decyzję sędziów

Mark Bocek pokonał Dustina Hazeletta przez poddanie w pierwszej rundzie

Dan Miller pokonał Joe Doerksena przez decyzję sędziów

Sean Pierson pokonał Matta Riddle'a przez decyzję sędziów

Jesse Bongfeldt zremisował z Rafaelem Natalem

Ricardo Almeida pokonał T.J. Granta przez decyzję sędziów

John Makdessi pokonał Pata Audinwooda przez decyzję sędziów

Więcej na sporty-walki.org  ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.