Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki. Polski karateka spróbuje pobić rekord Guinessa

Grzegorz Sakowicz, pomysłodawca oraz reżyser Międzynarodowego Festiwalu Sportów Walki, który odbędzie się 18 grudnia w Warszawie planuje pobić rekord Guinnesa. Podczas trwania festiwalu będzie próba połamania na nim 100 kijów różnej grubości w ciągu 5 minut.

Jeśli Sakowicz przetrwa próbę, zapiszę się w największej na świecie księdze rekordów.

Do tej pory mistrzowie sztuk walki pozwalali na połamanie w ten sposób od trzech do sześciu kijów. Tym razem będzie to aż sto o grubości od 2 do 5 centymetrów i będą one łamane na nogach, brzuchu i rękach.

- Do tej pory udawało mi się wytrzymać około 30 takich uderzeń, jednak podczas tak wielkiej imprezy, gdzie adrenalina na pewno będzie u mnie na wyższym poziomie postaram się wytrzymać 100 uderzeń i tym samym być kolejnym Polakiem zapisanym w Księdze Rekordów Guinessa - mówi Grzegorz Sakowicz.

Pretendent do pobicia rekordu od wielu lat jest zawodnikiem oraz trenerem Karate. Zdobywał wiele tytułów zarówno w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Jak sam twierdzi, ciągle próbuje rozwijać się w sporcie i promować sztuki walki przez organizację imprez, gal i innych wydarzeń, które pokazują piękno sportów walki.

- Tym razem chcę zrobić coś zarówno dla siebie jak i dla publiki. Myślę, że jeśli uda mi się pobić ten rekord to miło będzie zobaczyć fanom sportów walki kolejne polskie nazwisko w Księdze Rekordów Guinessa, a dla mnie osobiście będzie to duży prezent na zakończenie wieloletniej kariery w Karate. Oprócz tego jestem pewny, że ta próba i to co pokażę podczas Festiwalu będzie wielkim widowiskiem i ciekawym przeżyciem dla widzów - zapowiada Sakowicz

III Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki odbędzie się 18 grudnia w Arenie Ursynów, ul. Pileckiego 122.

Więcej wiadomości o sportach walki ?

Więcej o: