Maciek Jewtuszko vs. Curt Warburtton na UFC 127

Jak poinformował portal MMA Junkie, podczas lutowej gali UFC 127 nasz niepokonany rodak Maciek "Irokez" Jewtuszko (8-0) stanie na przeciw angielskiego fightera Curta Warburtona (6-2). Walka odbędzie się w limicie kategorii lekkiej. Na razie kontrakt na walkę nie został jeszcze oficjalnie podpisany przez obie strony, lecz jak poinformował Werburton jest to tylko kwestia czasu, gdyż wszystkie szczegóły zostały ustnie ustalone. Przypomnijmy, że dla Maćka będzie to debiut w UFC, a dodatkowo powrót po kontuzji ręki, którą połamał podczas przygotowań do grudniowej gali WEC.

Warburton zadebiutował w roku 2007 na gali UF 5 - Ultimate Force 5 , podczas której już w pierwszej rundzie pokonał Marka Millisa (2-5) przez TKO. Następnie "The War" występował przez rok na galach Goshin Ryu , a później przewinął się przez dwie inne organizacje i dotarł do UFC. Swojego debiutu w organizacji Dana White'a nie wspomina dobrze, gdyż na UFC 120 w swoim kraju, przegrał decyzją sędziów ze Spencerem Fischerem (24-6).

Pochodzący ze Szczecina "Irokez" w klatce pojawia się z sukcesami już pięć lat. Walcząc między innymi w WEC nie odniósł porażki, co zasługuje na podkreślenie. Maciek zadebiutował dokładnie 4 grudnia 2005 roku na gali La Onda - Germany vs. Lithuania , podczas której nie dał żadnych szans Dainiusowi Krishtopaitisowi (0-4-1) wygrywając z nim przez poddanie w pierwszej odsłonie potyczki. Następnie występował on na imprezach takich federacji jak: Fight Club Berlin , Beast of the East , Iron Fist i Extreme Cage , po czym w sierpniu został zaproszony na WEC 50 , gdzie pokonał Anthony'ego Njokuani (13-4) przez TKO w rundzie pierwszej.

Więcej o MMA na portalu Sporty-walki.org ?

Więcej o: