MMA. Maciej Jewtuszko drugim Polakiem w UFC

Wszystko wskazuje na to że w styczniu 2011 r. dojdzie do fuzji organizacji UFC z jej "mniejszą siostrą" pod patronatem ZUFFY czyli WEC. Na fakt ten wpłynęła prawdopodobnie rosnąca popularność World Extreme Cagefighting. Bardzo dobrą informacją jest fakt, że Maciej "Irokes" Jewtuszko, który obecnie walczy dla organizacji WEC automatycznie po połączeniu będzie zawodnikiem UFC.

Prezydent największej organizacji UFC - Dana White w wywiadzie dla MMA Fighting powiedział, że UFC przejmuje całe WEC w przypadku wag: koguciej i piórkowej a mistrzowie tych wag, czyli Jose Aldo oraz zwycięzca walki Dominick Cruz i Scott Jorgensen na WEC 53, która zaplanowana jest na 16 grudnia 2010 - zostaną automatycznie mistrzami UFC w tych kategoriach.

W przypadku wagi lekkiej, która występuje w obydwu organizacjach, zawodnicy WEC będą musieli sobie wywalczyć miejsce w UFC podczas tzw. "eliminatorów". W kwestiach pasa mistrzowskiego wagi lekkiej UFC planuje zestawić zwycięzcę pojedynku Frankie Edgar vs. Gray Maynard (UFC 125 - 1 stycznia 2011) z zwycięzcą starcia Benson Henderson vs. Anthony Pettis (WEC 53 - 16 grudnia 2010).

Jose Aldo, który nie tak dawno "był kuszony" przez Dane Whit'e, ale odmówił propozycji przejścia do wyższej wagi i zmierzenia się w UFC z Kenny Florianem, od 1 stycznia 2011 zostanie mistrzem UFC w swojej wadze. Prawdopodobnie również do obrony swojego nowego pasa będzie musiał stanąć właśnie już 1 stycznia na UFC 125.

Dla zawodników WEC przeniesienie to, przekładać się będzie na większą popularność oraz zapewne (w dalszym okresie) na większe zarobki. Fakt ten wymusza również na nich przeprowadzenie się do większego oktagonu.

Więcej o sportach walki dowiesz się na Fight24.pl?

Więcej o: