Otwarty Puchar Europy Taekwon-Do ITF - Ważny sprawdzian dla Reprezentacji Polski

Już dziś oficjalnie startuje kolejna edycja Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF. Tegoroczny turniej ma otwarty charakter, co oznacza, że do rywalizacji przystąpią również zawodnicy z poza Starego Kontynentu. Dla Reprezentantów Polski jest to istotny sprawdzian formy przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w marcu 2011 roku w Nowej Zelandii.

Od oficjalnego ważenia zawodników rozpocznie się tegoroczny Otwarty Puchar Europy w Taekwon-Do ITF. Ciekawostką jest fakt, że startująca w zawodach seniorska Reprezentacja Polski będzie podzielona na dwie drużyny. - Wystawiamy dwie równorzędne drużyny, ponieważ chcemy dać szansę zaprezentowania się większej liczbie naszych zawodniczek" - zapowiada trener kobiet Waldemar Dolecki. "Mamy nadzieję, że w ten sposób dodatkowo zmobilizujemy nasze dziewczyny do rywalizacji i na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata zabierzemy najlepsze z najlepszych - dodaje drugi trener Grzegorz Ozimek .

Ten sam wariant podziału kadry zastosują trenerzy mężczyzn. - W czasie Pucharu Europy będziemy szukać najbardziej uniwersalnych zawodników, którzy zagwarantują nam w Nowej Zelandii sukces zarówno w walkach jak i układach formalnych - informuje trener mężczyzn Michał Korzybski.

Co ciekawe, mimo że Otwarty Puchar Europy będzie dla Polaków wielkim sprawdzianem formy i testem różnych wariantów trenerzy wcale nie rezygnują z walki o wynik sportowy: - Jedno nie wyklucza drugiego. Mamy nadzieję, że finały kolejnych konkurencji będą się rozgrywały pomiędzy Reprezentantami Polski - poinformował drugi trener kadry mężczyzn Jacek Wąchała .

Na zawodach rywalizować będą sportowcy z następujących państw:

1.Armenia, 2.Australia, 3.Białoruś, 4.Belgia, 5.Bośnia, 6.Bułgaria, 7.Chorwacja, 8.Kanada, 9.Czechy, 10.Cypr, 11.Anglia, 12.Finladnia, 13.Niemcy, 14.Grecja, 15.Hong Kong, 16.Węgry, 17.Irlandia, 18.Izrael, 19.Włochy, 20.Jamajka, 21.Kazachstan, 22.Kirgistan, 23.Łotwa, 24.Liban, 25.Mołdawia, 26.Nepal, 27.Holandia, 28.Nowa Zelandia, 29.Nowregia, 30.Polska, 31.Rumunia, 32.Rosja, 33.Szkocja, 34.Słowacja, 35.Słowenia, 36.Hiszpania, 37.Szwecja, 38.Szwajcaria, 39.Uzbeksitan, 40.Ukraina, 41.Walia.

Pierwsze starty Reprezentantów Polski zaplanowane zostały na 22 października 2010 (piątek).