MMA. Mousasi chce unifikować

Już jutro w Japonii kolejna gratka dla kibiców MMA - gala DREAM 16. W jednej z walk wystąpi czołowy zawodnik świata wagi półciężkiej, Holender Gegard Mousasi (29-3-1). Ten doskonały striker w przeszłości był posiadaczem w tym samym czasie pasów organizacji Strikeforce (dywizja półciężka) i właśnie Dream (średnia). Z japońską federacją na chwilę się pożegnał, a tytuł w Strikeforce stracił nieoczekiwanie w kwietniu na rzecz Muhammeda Lawala. Teraz Gegard, który trenuje wspólnie z naszym Michałem Kitą, ma zamiar odzyskać oba utracone trofea.

Pierwszy krok w tym kierunku uczynił już w lipcu, demolując w pół minuty Jake'a O'Briena. Dzięki tej wygranej, otworzyła się przed nim szansa zdobycia tytułu Dream kategorii półciężkiej. Wszystko co musi zrobić Holender, to pokonać jutro Japończyka Tatsuya Mizuno (8-5), który po słabszym początku, zanotował ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu, w tym nad bardzo mocno bijącym Melvinem Manhoefem.

- Mam nadzieję, że zdobycie pasa federacji Dream przybliży mnie również do walki o tytuł Strikeforce. Kibice w USA i Japonii zawsze chcieli przecież unifikacji pasów mistrzowskich - przekonuje Mousasi.

Zestaw walk gali Dream 16:

Kazushi Sakuraba vs Jason Miller

Shinya Aoki vs Marcus Aurelio

Michihiro Omigawa vs Cole Escovedo

Gegard Mousasi vs Tatsuya Mizuno

Joachim Hansen vs Hideo Tokoro

Kazuyuki Miyata vs Takeshi Inoue

Chase Beebe vs Hiroyuki Takaya

Mitsuhiro Ishida vs Akiyo Nishiura

Wszystko o MMA - znajdziesz na Sporty-Walki.org ?

Więcej o: