AoF VII zbiera dla powodzian

W piątek 28 maja w galerii Handlowej Mazovia w Płocku odbędzie się oficjalne ważenie zawodników startujących podczas siódmej gali Angels of Fire, oraz licytacja na rzecz Haiti i najbardziej potrzebujących polskich powodzian.

Konferencja prasowa AoF VII - Support for Haiti rozpocznie się o godz. 18. Podczas konferencji zostaną licytowane przedmioty, które zostały przekazane przez darczyńców organizatorom gali i współpracującej Fundacji Polska - Haiti.

Nic dziwnego, że humanitarną akcję wsparli znani sportowcy oraz działacze.- Nie mogłem pozostawić tego wyzwania bez odzewu. Jedynym problemem dla mnie było wybranie odpowiedniego przedmiotu na licytację - mówi mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula. - Po długim namyśle postanowiłem przekazać jedną z najważniejszych dla mnie pamiątek, czyli rękawice. Skoro impreza odbywa się pod słynną marką to i podarek musiał być adekwatny.

- Chcemy zainicjować akcję, która stałaby się sygnałem i inspiracją dla ludzi świata sportu, żeby pamiętali o Haiti i tych, którzy teraz potrzebują wsparcia i solidarności całego świata - powiedziała Agnieszka Kopcińska - Kansy, dyrektor biura PR Angels of Fire i jednocześnie główna inicjatorka akcji.

Co będzie można wylicytować? Oto niektóre z przedmiotów:

- Dla koneserów sztuki: Metaloplastyka oraz dwa obrazy wykonane przez artystę z Haiti przekazane przez fundację Polska-Haiti;

- Rękawice mistrza olimpijskiego Pawła Nastuli, które przekazał sam sportowiec;

- Rękawice mistrza świata w K-1 Łukasza Rajewskiego

- Przedmioty związane z Markiem Perepeczką czy Krystyną Zofią Feldman, które przekazał na licytację producent filmowy Jacek Wielgopolan.

Piątkowa licytacja będzie otwarta dla każdego. Poza walką o cenne przedmioty będzie można zobaczyć zawodników, wziąć autograf, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ale jak zaznaczają organizatorzy, najważniejsza jest pomoc. - Nie możemy pozostać bezczynni i postanowiliśmy, że połowa uzyskanego dochodu finansowego z licytacji przeznaczymy na wsparcie dla powodzian w Polsce - dodaje Kopcińska - Kansy. - A nasza lista przedmiotów do licytacji jest wyjątkowa, więc będzie się działo.

Pomysł z licytacją był strzałem w dziesiątkę, bo przyciągnie do Płocka działaczy, którzy zaliczą swój debiut na AoF. Juz teraz swój udział zapowiedziała prezes zarządu Solvadis Polska Elisabeth Luerenbaum wspierająca Joannę Paprocką, która zawalczy na płockiej gali.- Sportowcom nie jest łatwo, dlatego trzeba im pomagać, tym bardziej, jeśli ktoś naprawdę ciężko pracuje - mówi prezes.

-W Płocku będę po raz pierwszy oglądać galę aniołów ognia, ale z tego, co widzę szykuje się nie tylko znakomita impreza sportowa, której nie mogę się doczekać, ale i wspaniały gest ze strony organizatorów, którzy chcą pomóc powodzianom.

Jeśli ktoś chciałby przekazać dodatkowe przedmioty, można się zgłaszać do organizatorów gali AoF drogą mailową na adres biuro@k-1.pl Przypomnijmy, że galę AoF organizuje Stowarzyszenie Polska Liga Kick - Boxingu w Płocku przy udziale Miasta Płock. Honorowy patronat cyklu imprez Angels of Fire sprawuje Mirosław Milewski Prezydent Płocka. Na gali 29 maja odbędzie się 18 walk na zasadach K-1 i MMA.

Wystąpią reprezentanci Polski, Holandii, Niemiec, Brazylii, Czech, Austrii oraz Białorusi. W większości będą to Mistrzowie Świata, Europy lub Mistrzowie swoich krajów. Hitem wieczoru będzie pojedynek na zasadach K-1 pomiędzy Dmitrim "Shok" Shakutą z Białorusi a Rafałem "Waleczne Serce" Petertilem z Wrocławia.

www.angelsoffire.pl