K-1. Rafał Petertil faworytem przed AoF VII w Płocku

W walce wieczoru podczas Angeles of Fire VII - Support for Haiti w Płocku zobaczymy Rafała ?Waleczne serce? Petertila z klubu Gym-Fight Wrocław. Petertil to legenda polskiego K-1, Zawodowy Mistrz Świata WKA na zasadach K-1, Wicemistrz Świata w kick - boxingu w Light Contact, Zawodowy Mistrz Europy w kick-boxingu w Light Contact, czterokrotny Mistrz Polski w kick - boxingu, dwukrotny finalista ośmioosobowych turniejów na zasadach K-1 we Wrocławiu w roku 2004 oraz 2006. Jego przeciwnikiem podczas gali 29 maja w Płocku będzie Dmitry "Shok" Shakuta z Białorusi.

Rafał Petertil to zawodnik, który mógł zostać najjaśniejszą gwiazdą światowego formatu w K-1. Spełniał wszystkie warunki, poza jednym jedynym - zabrakło mu odpowiedniej wagi ciała. Jak większość zawodników sportów uderzanych wywodzących się z Muay Thai czy K-1, ważących w granicach 80 kg, nie miał wielu możliwości startów w najpoważniejszych światowych zawodach K-1, gdzie przez długie lata dominowały dwie kategorie wagowe: do 70 kg oraz powyżej 95 kg.

Jednak Rafał dwukrotnie walczył w Polsce w turniejach na zasadach K-1 w kategorii wagowej + 95 kg. W turniejach tych walczyli najlepsi w tamtym czasie krajowi zawodnicy wagi ciężkiej. W 2004 roku Petertil walczył na gali K-1 w hali Orbita we Wrocławiu. Ważąc ponad 20 kg mniej od najgroźniejszych swoich rywali w drodze do finału pokonał Marcina Różalskiego. W walce finałowej z powodu kontuzji uległ Łukaszowi Jaroszowi.

W 2006r. ponownie dotarł do finału wrocławskiego turnieju K-1, pokonując po drodze Piotra Lepicha oraz Tomasza Najducha. W finale został pokonany przez Marcina Różalskiego. Tak spektakularne pojedynki spowodowały, że do Rafała przylgnął przydomek " Waleczne Serce".

Wydawało się, że te sukcesy pomogą Rafałowi w dalszej karierze sportowej, ale jak mówił sam zawodnik, nastąpiło coś zupełnie odwrotnego - brak propozycji na następne walki zawodowe. Czyżby zabrakło chętnych do konfrontacji z Rafałem!? Reaktywacja tego zawodnika zaczęła się w 2008 roku, dzięki związaniu się z federacją AoF.

To właśnie na galach Ognistych Aniołów Petertil zdobywał jak do tej pory najważniejsze ze swoich mistrzowskich pasów. "Tak, to prawda! Największe sukcesy osiągnąłem na AoF. To właśnie w Płocku w 2008 roku zdobyłem wymarzony pas Zawodowego Mistrza Świata w kickboxingu na zasadach K-1. Jeśli mam być szczery to muszę powiedzieć, że również w Płocku na AoF VII - 29 maja, stoczę najtrudniejszą walkę w mojej karierze. Przeciwnik, który stanie na przeciw mnie w ringu to Dmitry "Shok" Shakuta z białoruskiego Mińska" - mówi Petertil.

Shakuta to zawodnik z najwyższej światowej półki K-1. Wychowanek najlepszych białoruskich trenerów, a jak wiadomo to właśnie Białorusini przez długie lata wiedli prym w światowym K-1. Dmitry walczył i wygrywał z takimi gwiazdami K-1 jak: Roberto Coco, Ashwin Balrak, Joerie Mes czy Zabit Samedov.

Białorusin jest również posiadaczem mistrzowskich pasów wszystkich liczących się w świecie organizacji kick - boxingu, K-1 oraz Muay Thai. "Jakby tego było jeszcze mało, to dla mnie przez długie lata, właśnie on był idolem i wzorem zawodnika do naśladowania i jeszcze do nie dawna nawet w głębokich snach nie pomyślałem, że otrzymam szansę na pojedynek właśnie z nim." - dodaje Petertil.

Jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek?! Wszystko wyjaśni się w Płocku 29 maja.

www.angelsoffire.pl