Krzysztof Kułak: Sylvia zniszczy Pudziana

- Sylvia zniszczy siłacza - uważa Krzysztof Kułak przed najbliższym pojedynkiem Mariusza Pudzianowskiego. Kułak nie ma też najlepszej opinii o Marcinie Najmanie. - Nie utrzymuję z nim kontaktu. Znam go i zamieniliśmy parę zdań, gdy jeszcze udawał boksera, ale mnie to nie obchodziło. Od kiedy zaczął udawać zawodnika MMA nie mam z nim żadnego kontaktu!

Krzysztof "Model" Kułak (22-12-2) 7. maja stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza KSW w wadze średniej. Rywalem zawodnika trenującego w częstochowskiej Adrenalinie będzie zwycięzca turnieju do 85 kg, którego finał odbył się w grudniu zeszłego roku przy okazji KSW 12 Vitor Nobrega (9-2).

Podczas przygotowań do KSW 13 Krzysiek otrzymał także licencję sędziowską, któż uprawnia go do sędziowania walk an MMA Challengers IV. Krzysiek jak zwykle nie owija w bawełnę i mówi to co myśli.

Paweł Sawicki: Jak przygotowania do walki z Nobregą?

Krzysztof Kułak: Przygotowania zacząłem już na obozie KSW w Wiśle, potem byłem 2 tygodnie w Arachionie Olsztyn, a ostatnie 2 tygodnie spędziłem w Częstochowie i jeździłem na sparingi do Siliesian Cage Club (swoich szkoda bić). W tym miejscu podziękowania dla Trenera Brondera za pomoc!

Wiem, że ostatnio dostałeś licencję sędziowską, a 18 kwietnia będziesz sędziował na MMA Challengers. Masz jakąś tremę?

Jedno mogę powiedzieć na pewno - nigdy nie będę sędziował na gali, na której będę się sam bił, bo uważam, że to niesprawiedliwie. Cieszę się, że rośnie nowa siła w Polsce, czyli MMA Challengers, która profesjonalnie robi gale. Nie mam tremy przed występem w roli sędziego. Lubię to robić.

Czy MMA Challengers ma wg Ciebie szanse konkurować chociażby z KSW czy BOTE?

Przede wszystkim jak zwykle chodzi o nakłady finansowe: im będą większe, tym lepsza będzie organizacja. Jeśli chodzi o poziom walk to bywa rożnie, jak pokazało ostatnie show "Challengersów". Doświadczenie plus pieniądze włożone w organizacje równa się porządany efekt końcowy.

Twój typ na walkę Pudzian vs Sylvia?

Sylvia zniszczy siłacza.

Najman i Ty jesteście z Częstochowy? Utrzymujesz z nim jakiekolwiek kontakty?

Nie, nie utrzymuję z nim kontaktu . Znam go i zamieniliśmy parę zdań gdy jeszcze udawał boksera, ale mnie to nie obchodziło. Od kiedy zaczął udawać zawodnika MMA nie mam z nim żadnego kontaktu !

W Polsce działa Grappling Arena, na której walczą czołowi grapplerzy w Polsce? Czy jest szansa, że zobaczymy Ciebie walczącego w tym turnieju?

Pewnie by mnie pierwszy lepszy zawodnik Grapplingu poskładał jak kartkę papieru (śmiech), więc raczej nie! A na poważnie, tak wiem, że istnieje, ale ja nigdy nie byłem graplerem, bo mnie w parterze zawsze kręciło G&P (ciosy w parterze przyp. PS) i brakuje mi tego gdy się kręcę z jakimś zawodnikiem BJJ bez kimona. Lepiej czuję się w kimonie, ponieważ stara miłość do judo nie rdzewieje. Poziom w Polsce jest wysoki i trzeba się konkretnie przygotowywać pod konkretne zawody. Nie jest łatwo. Sam przymierzam się do Mistrzostw Swiata w BJJ w Brazylii.

Co zrobisz jak wygrasz pas KSW w wadze średniej?

Będę balował z miesiąc, jadł hamburgery, frytki, pił browary i schowam głęboko odzywki, bo już nie mogę patrzeć na te tablety! (śmiech)

Czy z Częstochowy przyjedzie ekipa Adrenalina Fight Club, by dopingować Cię na KSW 13?

Tak! Jak na razie dwa autobusy się szykują ! (śmiech)

Czy po zakończeniu kariery zawodnika będziesz sędzią? Na przykład na galach KSW?

Mam taką nadzieję!

Jak praca w Twoim klubie?

Mam w klubie paru młodych wilków, są nastolatkami i ciężko pracują i mam nadzieję, że będą z nich ludzie. Nie skupiam się na jednym zawodniku jak większość trenerów w Polsce !

Dziękuje za wywiad

Nie ma sprawy. Pozdrawiam wszystkich czytelników. Kibicujcie mi na KSW 13.

Więcej o KSW na sporty-walki.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA