MMA. Pudzianowski i Khalidov na 13. gali KSW

Już 7 maja po raz kolejny można będzie zobaczyć występy zawodników MMA na najwyższym poziomie. Tym razem ?Konfrontacja Sztuk Walki? odbędzie się na Śląsku, w katowickim Spodku. Podczas walki wieczoru wystąpi Mamed Khalidov (20-3-1), który 7 marca będzie walczył o prestiżowy pas organizacji Sengoku w wadze średniej. Być może Czeczen z polskim paszportem wystąpi w Katowicach już jako mistrz japońskiej federacji. Drugim potwierdzonym zawodnikiem jest Mariusz Pudzianowski. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Nie mniej ważne od walk wieczoru będą kolejne pojedynki o mistrzowskie pasy. W jednym z nich zobaczymy weterana KSW, doświadczonego fightera z Częstochowy Krzysztofa Kułaka, który skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Nobregą.

Przypomnijmy, że zawodnik z kraju kawy to ostatni triumfator turnieju organizowanego przez Naszą federację. Stawką walki Kułak vs. Nobrega będzie pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii wagowej do osiemdziesięciu pięciu kilogramów!

Kolejne interesujące starcie - znów o pas - to pojedynek w królewskiej kategorii. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych zawodników z turnieju wagi ciężkiej, który odbył się na poprzedniej imprezie w Warszawie. Po jednej stronie barykady mistrz świata zawodów uniwersyteckich w zapasach David Olivia z USA, a po drugiej posiadacz czarnego pasa w karate - Łotysz - Konstantin Gluhov.

Trzynasta gala "Konfrontacji Sztuk Walki" odbędzie się siódmego maja w Katowicach. Zobaczymy dwie walki o tytuły międzynarodowych mistrzów Federacji KSW (Khalidov w kat. wag. -95kg, Kułak vs. Nobrega w kat. wag. -85kg). Drugą walkę Pudzianowskiego w formule MMA. Finał turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Olivią i Gluhovem oraz nowy, ośmioosobowy turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów. W maju na sympatyków dobrej wszechstylowej walki wręcz czekają nie lada emocje. Będzie to trzecia wielka impreza, jaką w ciągu dziesięciu miesięcy zorganizuje Federacja KSW. Dwie poprzednie ogłoszone zostały mianem "Gal Stulecia". Jak zatem nazwać tą która przed nami?

Więcej o MMA i K-1 znajdziesz na Sporty-walki.org ?