MMA. Paczków kolejnym rywalem Pudzianowskiego

Znamy już kolejnego rywala Mariusza Pudzianowskiego w formule MMA. Na 99 procent będzie nim sumita Robert Paczków. Walka miałaby się odbyć pod koniec maja w katowickim Spodku.

41-letni Robert Paczków jest trzykrotnym mistrzem Europy w sumo. W przeszłości był on zapaśnikiem stylu wolnego, bierze także udział w walkach w formule MMA. Tak samo jak Pudzianowski, stoczył on dotychczas jedną walkę - w 2007 roku po dwóch minutach walki pokonał doświadczonego Jamesa "The Hammera" MsSweeneya.

Ważący 145 kilogramów Paczków nie zadał wówczas prawie żadnego ciosu, a wygrał dzięki temu, że w pewnym momencie złapał Anglika i położył się na nim. McSweeney nie mógł oddychać i sędzia przerwał walkę.

Pudzianowski, który jest lżejszy od Paczkowa o 15 kilogramów potwierdził, że zmierzy się z sumitą: - Najprawdopodobniej to z nim będę walczył pod koniec maja w katowickim Spodku - zdradził "Dominator". Istnieje jeszcze możliwość, że plany się zmienią, choć telewizja Polsat otrzymała już informację, że ci zawodnicy mają się zmierzyć podczas majowej Konfrontacji Sztuk Walki. Aby do tego doszło, Paczków musi jeszcze podpisać kontrakt z KSW.

Pudzianowski pokonał Randę w wioślarskim pojedynku ?

Więcej o: