MMA. Polak w najlepszej dziesiątce zawodników świata!

Witryna mmaweekly opublikowała listę najlepszych zawodników MMA na świecie. Listę otwierają Fedor Emelianenko (ciężka), Lyoto Machida (półciężka), Anderson Silva (średnia), Georges St. Pierre (półśrednia), B.J. Penn (lekka), Jose Aldo (piórkowa) i Brian Bowles (kogucia). Na uwagę zasługuje miejsce w pierwszej dziesiątce Mameda Khalidova (20-3-1) w kategorii średniej. To kolejny wyraz uznania dla polskiego zawodnika KSW Team.

Khalidov przyjechał do Polski z Czeczenii w wieku 17 lat wraz z grupą innych uchodźców. Szybko nauczył się języka, zaczął nawet studiować administrację. Sporty walki uprawiał już w rodzinnym kraju, zajmował się boksem, taekwondo i zapasami. Na mieszane sztuki walki, które są coraz popularniejsze na świecie, zdecydował się dopiero w 2004 roku.

Ostatnio o polskim zawodniku zrobiło się głośno przy okazji walki, jaką stoczył z czołowym zawodnikiem Mieszanych Sztuk Walki, Brazylijczykiem Jorge Santiago. Na gali MMA w Japonii Khalidov znokautował Santiago w pierwszej rundzie i zdobył sobie serca kibiców na całym świecie.

Pełną listę nominowanych zobaczysz na www.sporty-walki.org ?