MMA: Romero z kontraktem

Bellator Fighting Championship ogłosił pomyślne podpisanie kontraktu z niepokonanym zawodnikiem wagi piórkowej Williamem Romero.

"Fani MMA zza północnej granicy znają nazwisko Williama Romero, a teraz fani z USA będą mieli okazję go poznać" - powiedział założyciel i dyrektor generalny Bjorn Rebney. "Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy go powitać w naszej organizacji" - dodał.

Romero jest drugim z dziewięciu zapowiadanych zawodników do turnieju w wadze piórkowej w drugim sezonie Bellatora. Na początku tygodnia organizacja ogłosiła także pozyskanie innego zawodnika, urodzonego w Rosji Georgi'a Karakhanyan'a.

Romero jest byłym członkiem Kanadyjskich Sił Zbrojnych. Spadochroniarz został wprowadzony w świat mieszanych sztuk walki przez Randy'ego Granta, brata TJ Granta, zawodnika wagi półśredniej UFC.

"Szybko zrozumiałem, że MMA jest moim powołaniem i że urodziłem się aby to robić" - powiedział Romero. "Oglądałem pierwszy sezon Bellatora i byłem pod ogromnym wrażeniem tego, jaki poziom reprezentują zawodnicy. Mam teraz tylko nadzieję, że dobrze zaprezentuję się w tej organizacji i pokażę światu, co ludzie z Kanady już potrafią" - tłumaczy zawodnik.

Rekord walk MMA Romero jest na poziomie 5-0 od czerwca 2008, kiedy przeszedł na zawodowstwo. Bellator przewiduje ogłoszenie pozostałych zawodników prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Sezon 2 rozpocznie się 8 kwietnia na Fox Sports Network.

Więcej o MMA i K-1 czytaj na Fight24.pl ?

Copyright © Agora SA