Damian Grabowski: Najman nie ma szans z Pudzianem

W piątek na gali Konfrontacje Sztuk Walki w Warszawie dojdzie do zapowiadanego od dawna starcia pomiędzy strongmanem Mariuszem Pudzianowskim, a bokserem Marcinem Najmanem. Według polskiego mistrza Europy w brazylijskim ju-jitsu Najman jest bez szans. Relacja Z Czuba i na żywo od 21.00

Zdaniem opolskiego specjalisty od mieszanych sztuk walk i jednego z najlepszych polskich zawodników Damiana Grabowskiego zdecydowanym faworytem pojedynku jest popularny Pudzian.

- Przede wszystkim przemawia za nim potworna siła, ale też i przygotowanie ze sportów walki, które gdzieś tam się przewijało wcześniej podczas jego treningów. Rozmawiałem z jego trenerem Mirosławem Oksinskim i opowiadał mi, że jest super przygotowany.

Pudzianowski potrafi kopnąć, złapać czy też zachować się odpowiednio w parterze. Najman jest tylko pięściarzem i do tego niezbyt dobrym w swym fachu.

Myślę, że ta walka trwać będzie nie dłużej niż 90 sekund. Jak dojdzie do zwarcia to może dojść nawet do połamania żeber.

A jeśli nawet Najman będzie chciał wykorzystać swoje umiejętności czysto bokserskie to i tak będzie mu bardzo trudno przebić się przez gardę Pudziana i przez tę górę mięśni.

Jeśli chodzi o samo widowisko to dzięki Pudzianowskiemu, który jest już sławny poprzez swoje występy na galach strongmanów i dzięki temu więcej ludzi zobaczy co to jest pełnokontaktowa walka bokserska, czyli MMA.

Mariusz Pudzianowski ? jest też faworytem innych ekspertów

Więcej o: