Gala MMA/K-1: Damian Grabowski vs Valentij Overeem

Już 14 listopada w hali sportowej "Gdynia" odbędzie się międzynarodowa gala MMA/K1 holenderskiej federacji "Beast of the East". W barwach BOTE występuje wielu utalentowanych zawodników z Polski. Walką wieczoru w formule MMA będzie pojedynek dwóch doskonałych zawodników wagi superciężkiej - światowej gwiazdy Valentijna Overeema (rekord 26-22-0), z najlepszym obecnie polskim zawodnikiem w tej wadze Damianem Grabowskim. Patronat nad galą mają sport.pl oraz portal Fight24.pl

Mierzący 191 cm i ważący 110 kilogramów Overeem, o wdzięcznym pseudonimie "Python", to uczestnik takich gal jak PRIDE, K-1 HEROES czy SENGOKU. Na tej ostatniej w sierpniu zeszłego roku znokautował w niezwykle widowiskowy sposób Kazuo Takahashiego. Na swoim koncie ma też wygrane z takimi sławami jak były mistrz wagi ciężkiej UFC Randy Couture, gwiazda AFFLICTION Renato "Babalu" Sobral, czy wielokrotny zwycięzca CAGE RAGE Ian Freeman.

Damian Grabowski jest w tej chwili bez wątpienia najlepszym Polakiem walczącym w formule MMA w wadze ciężkiej. W swojej dotychczasowej karierze nie przegrał ani jednej walki. Światowy rozgłos przyniósł mu triumf w wiedeńskim turnieju ULTIMATE CAGE FIGHTERS, gdzie w czasie jednego wieczoru musiał stoczyć cztery walki.

Wszystko o MMA i K-1 znajdziesz na Fight24.pl ?

Dla Grabowskiego wygrana w tym starciu to krok do międzynarodowej kariery, a Overeem nie może sobie pozwolić na przegraną, co gwarantuje doskonałe widowisko. Warto odnotować że obydwaj starają się kończyć swoje walki przed czasem.

Oprócz Damiana Grabowskiego na gali wystąpi większość czołowych obecnie zawodników polskiego MMA - Robert Jocz, Michał Materla, Karol Bedorf, Michał Fijałka, Sebastian Olchawa, Grzegorz Trędowski i Jędrzej Kubski.

W walkach na zasadach K-1 najlepszy obecnie w Polsce Tomek Sarara walczyć będzie z Dariuszem Lipskim z miejscowego trójmiejskiego klubu Duet Gdańsk. Międzynarodową obsadę ma pojedynek w kategorii 67 kg, w którym utalentowany i głodny zwycięstw Piotr Kobylański zawalczy o pas "BOTE" z Holendrem Henrikiem van Opstalem.