Poruszenie po debiucie Adamka w Fame MMA. "Lepiej niż z Mamedem"

Tomasz Adamek zaskoczył wielu kibiców, decydując się na występ podczas gali freak fightowej. Zadebiutował na Fame 21: Pretendent, a rywalem był Patryk "Bandura" Bandurski. Były mistrz świata w boksie kontrolował przebieg wydarzeń w klatce i kilkukrotnie posłał przeciwnika na deski. I choć nie wygrał przez nokaut, to i tak został doceniony przez kibiców. "Był cholernie szybki. Wyglądał lepiej niż w walce z Mamedem" - czytamy w mediach społecznościowych.

Tomasz Adamek po lutowej walce z Mamedem Chalidowem (wygrał przez TKO) zdecydował się na sensacyjny krok i w wieku 47 lat zadebiutował we freak fightach. W walce na gali Fame 21: Pretendent jego przeciwnikiem był Patryk "Bandura" Bandurski.

Zobacz wideo Gołota o przejściu Tomasza Adamka do freakfightów: "Czas pokaże czy to dobra decyzja"

Udany debiut Tomasza Adamka we freak fightach. Wygrał z "Bandurą" na Fame MMA

Adamek od początku pojedynku ruszył na rywala. Początkowo nie był w stanie poważnie mu zagrozić, ale jeszcze przed końcem pierwszej rundy wyprowadził kilka celnych ciosów. W drugiej rundzie jego przewaga była jeszcze większa. "Bandura" dwukrotnie był liczony, a w trzeciej rundzie jeszcze dwukrotnie padł na deski. I choć dotrwał do końca pojedynku, to przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Pojedynek z udziałem byłego mistrza świata wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych. "Tomasz Adamek wygrywa main event gali Fame 21. "Góral" dominuje "Bandurę" w klatce! Przypomniał dziś nam wszystkim, skąd tutaj przybył! Bandura, pomimo porażki, może być z siebie dumny. Zrobił coś, czego nie każdy dałby radę się podjąć. W dodatku dotrwał dzielnie do samego końca walki! Ten main event zapisał się właśnie na kartach historii!" - ogłosiła federacja Fame MMA.

Były mistrz świata w boksie był wyraźnie lepszy, ale jego rywal także był chwalony przez kibiców. "Adamek pełna klasa, ale trzeba przyznać, że Bandura pokazał charakter. Szacuneczek dla obu" - napisał Sebinho93x, popularny użytkownik Twittera. "Adamek wiadomo faworyt i nic dziwnego, że wygrał, ale 'Bandura' też pokazał charakter" - zgodził się inny internauta.

Inni internauci zwracali uwagę na bardzo dobrą dyspozycję 47-latka. "Cholernie szybki był Tomasz Adamek. Wyglądał lepiej niż w walce z Mamedem", "Różnica klas była ogromna! Adamek w tym wieku niewiarygodnie szybko" - czytamy.

"Adamek był szybki, ale "Bandura" za każdym razem jak się nie cofał, to trafiał. Bandura przegrał przez brak ryzyka i za duży respekt. Jakbym miał szansę życia i przegrywał, to bym wleciał w Adamka na pełnej. Pewnie bym padł, ale dałbym sobie 1 proc. szans, że znokautuję legendę" - ocenił jeden z kibiców.

Przewaga Adamka była bardzo duża. W związku z tym niektórzy internauci przypomnieli, że Bandurski miał pretensje do rywala o rzekomą zmianę zasad i rezygnację z małych rękawic na rzeczy dużych. Co ostatecznie mogło wyjść mu na dobre. "'Bandura' powinien do Częstochowy na kolanach iść i dziękować, że Adamek nie chciał małych rękawic, bo byłoby ciężko z Patrykiem" - skwitowano.

"Gala FAME MMA była emocjonująca. 'Bandura' i Adamek dostarczyli wielu emocji, pokazując świetną formę i technikę. Całe wydarzenie było doskonale zorganizowane i spełniło oczekiwania. Oceniam 10/10" - podsumował inny internauta.

Wyniki gali Fame 21: Pretendent

  • Klaudia Syguła pok. Ewę Piątkowską przez poddanie narożnika przed III rundą (boks, K-1, MMA)
  • Rafał "Młody Ninja" Sobonkiewicz pok. Dominika "Mrozzo" Mrozowskiego jednogłośną decyzją sędziów (K-1, małe rękawice)
  • Dominik "Kaleson" Cybulski pok. Jakuba "Guzika" Szymańskiego przez KO, II runda (boks)
  • Jakub "Azdus" Matowicki pok. Miłosza "Dejvida" Borasa jednogłośną decyzją sędziów (K-1, małe rękawice)
  • Grzegorz "Greg" Gancewski pok. Piotra "Szeli" Szeligę przez poddanie - duszenie zza pleców (MMA)
  • Tomasz "Strachu" Oświeciński pok. Adriana Ciosa przez TKO, I runda (MMA)
  • Robert "Sutonator" Pasut pok. Rafała "Takefuna" Górniaka przez KO, I runda (K-1, małe rękawice)
  • Michał "Wampir" Pasternak pok. Alana Kwiecińskiego jednogłośną decyzją sędziów (boks, duże rękawice)
  • Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Mariusza "Hejtera" Słońskiego przez TKO, I runda (boks, duże rękawice; Roślik walczył w zastępstwie Macieja "Kaczora BRS" Kaczmara)
  • Tomasz "Góral" Adamek pok. Patryka "Bandurę" Bandurskiego jednogłośną decyzją sędziów (boks, duże rękawice)
Czy Tomasz Adamek stoczy kolejną walkę jeszcze w tym roku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.