Spektakularna metamorfoza Kownackiego. Aż trudno go poznać

Już w sobotę 2 marca odbędzie się Kapeo Rocky Boxing Night w Koszalinie, podczas której Adam Kownacki wróci do ringu. Będzie to jego pierwsza walka w Polsce. 34-latek zmierzy się z Kacprem Meyną, a stawką będzie pas mistrzowski. Przygotowania Kownackiego do tego wydarzenia są już na ostatniej prostej. Polak zaimponował swoją nową sylwetką. Pięściarz stracił wiele kilogramów.

Adam Kownacki to polski pięściarz wagi ciężkiej. Jeszcze kilka lat temu należał do ścisłej krajowej czołówki i jedyną realną nadzieją na walkę o mistrzostwa świata w królewskiej kategorii. Od jakiegoś czasu spisuje się bardzo słabo, a na zwycięstwo czeka od 2019 roku, kiedy to jednogłośną decyzją sędziów pokonał Chrosa Arreolę. Jego bilans wynosi 20-4 (15 KO).

Zobacz wideo Borek zdradza kulisy walki Adamek vs Khalidov. "Nie chcieli blokować"

Szansę na powrót na zwycięską ścieżkę będzie miał już w najbliższą sobotę. Tego dnia zmierzy się na gali Rocky Boxing Night w Koszalinie. Jego rywalem będzie Kacper Meyna, mający bilans 11-1 (7 KO). Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski. "Meyna kontra Kownacki. Prawdopodobnie najdroższa w historii walka o pas mistrza Polski 2 marca 2024 r." - przekazał na X promotor Krystian Kazyszka.

Meyna zdobył pas wagi ciężkiej w marcu 2022 roku, kiedy pokonał przez nokaut Jacka Piątka. W czerwcu 2023 pokonał Krzysztofa Twardowskiego przez TKO w dziewiątej rundzie, dzięki czemu sięgnął po pas WBC Francophone. Zapowiada się trudna walka dla Kownackiego.

Co za przemiana Kownackiego. Zmienił się nie do poznania

Przygotowania Kownackiego do tego wydarzenia są już na ostatniej prostej. Aktualnie jego sylwetka nie przypomina tej sprzed kilku miesięcy. Kownacki poważnie potraktował treningi i zmienił się nie do poznania. 34-latek zrzucił wiele kilogramów. Oficjalnie nie ujawniono, ile dokładnie kilogramów zrzucił. Profil Kapeo Rocky Boxing Night na portalu X opublikował nagranie, na którym widać jego imponującą sylwetkę.

Podczas sobotniego wydarzenia w Koszalinie odbędzie się również m.in. pojedynek pomiędzy Arturem "Bizona" Bizewskim a Marcinem "Ścianą" Sianosem w królewskiej kategorii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.