Takie wykształcenie ma Pudzianowski. Dla wielu będzie to zaskoczenie

Mariusz Pudzianowski przez lata zachwycał Polaków, kiedy hurtowo wygrywał zawody Strongman i walczył w klatce organizacji KSW. Kibice wiedzą również, że "Pudzian" jest świetnym biznesmenem i działa w wielu branżach, ale niewielu wie więcej o szkołach, które skończył. Jakie wykształcenie ma Pudzianowski? Dla wielu może być to zaskoczenie.

Sukcesy Mariusza Pudzianowskiego w sporcie i biznesie można byłoby wymieniać bez końca. Sportowiec osiem razy był mistrzem Polski, pięć razy mistrzem świata i sześć razy mistrzem Europy w zawodach Strongman. W MMA stoczył 27 zawodowych walk, z których wygrał 17. Z kolei prywatnie jest właścicielem dobrze prosperującej firmy transportowej, ma własną salę weselną "Sala u Pudziana", czy chociażby sklep internetowy. Okazuje się, że "Pudzian" uczył się na kierunku biznesowym. 

Zobacz wideo Adamek: Dostałem dobrą ofertę i wróciłem do pracy

Jakie wykształcenie ma Mariusz Pudzianowski? Oto jego tytuł naukowy

Pomimo że od kilkudziesięciu Pudzianowski ciężko trenuje i pracuje, to znalazł również czas na edukację. By z powodzeniem prowadzić swoje biznesy, sportowiec postanowił dokształcić się właśnie w tym kierunku i studiował na Społecznej Wyżej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. 

W 2008 roku Pudzianowski zakończył pierwszy etap studiów i uzyskał tytuł licencjata. Napisał wówczas pracę dyplomową na temat "Kultura organizacyjna w marketingu sportowym na świecie". Okazuje się jednak, że na tym wielokrotny mistrz świata nie poprzestał. 

Dwa lata później "Pudzian" na tej samej uczelni uzyskał tytuł magistra. Dokładnie stało się to 9 czerwca 2010 roku. Praca magisterska dotyczyła również marketingu w sporcie, a całe studia sportowiec zakończył z oceną dobrą. O kolejne tytuły naukowe już nie walczył. 

Nie może to jednak dziwić, ponieważ "Dominator" od 2009 roku skupiał się głównie na rozwijaniu swojej kariery w MMA. Łącznie stoczył aż 27 pojedynków, a ostatni z nich na gali KSW 83 z Arturem Szpilką. Pudzianowski przegrał przez TKO w drugiej rundzie. Niewykluczone, że niedługo znowu zobaczymy go w klatce, bo nie wspominał nic sportowej emeryturze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.