Dwa miliony złotych rozdane! Dramatyczny finał gali Fame MMA

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka. To on wygrał półtora miliona złotych w turnieju na jubileuszowej gali Fame MMA 20, gdzie w finale po trzech rundach niejednogłośnie pokonał na punkty Josefa Bratana.

- Po prostu wychodzę, wygrywam i tyle - mówił w ostatnich dniach Maksymilan "Wiewiór" Wiewiórka, który w drodze do finału pokonał Arkadiusza Tańculę i Amadeusza "Ferrariego" Roślika. Wiewiórka był wskazywany jako jeden z faworytów turnieju. Drugi finalista - Josef Bratan - był zdecydowanie większym zaskoczeniem, że zaszedł aż tak daleko.

Zobacz wideo Linkiewicz opowiada o burzliwej przeszłości. "Dziwię się, że żyję"

Fame MMA 20. Bratan nawet się z tym nie kryje

- Coś trzeba pokazać? - śmiał się Bratan, gdy w piątek wyszedł na scenę, ale na medialnym treningu nie zaprezentował za wiele. To już w zasadzie norma i Bratan nawet się z tym nie kryje, że w ogóle rzadko trenuje do swoich walk.

- Coś tam robi. Zaczął przynajmniej pojawiać się na sali. Jak na niego to i tak dużo - śmiał się Alberto Simao, również raper i freak fighter, który w sobotę był obecny w studiu i pod klatką, skąd dopingował swojego brata. Ten w drodze do finału pokonał faworyzowanego Adriana "Polaka" Polańskiego i w półfinale kończącego karierę we freak fightach Dawida Malczyńskiego.

"Ochłoń trochę z tymi wyzwiskami"

- Ochłoń trochę z tymi wyzwiskami - przerwał pod koniec pierwszej rundy ten pojedynek sędzia Piotr Jarosz. Ale nie po to, by zwrócić uwagę zawodnikom, a Alberto Simao, który wściekał się przy oktagonie. Chwilę po tej przerwie jego brat trafił "Wiewióra" tak mocno, że był liczony.

A później przyszła druga runda. - Jeśli "Wiewiór" chce wygrać, musi przyspieszyć, podjąć ryzyko - podpowiadali komentatorzy. - Nie, nic mi nie jest - przekonywał po chwili sędziego Bratan, gdy "Wiewiór" udanym uderzeniem z obrotu (tzw. backfistem) powalił rywala.

Po dwóch rundach był remis. W trzeciej "Wiewiór" przyspieszył. Nadal walczył w dystansie, ale unikał kopnięć Bratana, którymi punktował w poprzednich rundach. W trzeciej też, ale trochę zabrakło. Nie wystarczyło na "Wiewióra" - posiadacza dwóch pasów federacji Fame MMA (do 77,1 i 84 kg) - choć było blisko. I dramatycznie, bo sędziowie bardzo długo zliczali punkty na kartach punktowych.

Ostatecznie niejednogłośnie, w stosunku 3-2, orzekli zwycięstwo "Wiewióra". To on zgarnął półtora miliona złotych. - K***a, jestem milionerem - krzyczał rozemocjonowany "Wiewiór". Bratan szczęśliwy nie był, ale też otrzymał pokaźną wypłatę, bo za sam występ w finale zarobił pół miliona złotych.

Fame MMA 20. Wyniki walk:

 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Jose "Josefa Bratana" Simao niejednogłośną decyzją sędziów - finał turnieju K-1
 • Kasjusz "Don Kasjo" Życiński pok. Michała "Boxdela" Barona niejednogłośną decyzją sędziów - K-1, rękawice bokserskie
 • Marcin "Xayoo" Majkut pok. Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka przez TKO, I runda, małe rękawice
 • Jose "Josef Bratan" Simao pok. Dawida Malczyńskiego jednogłośną decyzją sędziów - półfinał turnieju
 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Amadeusza "Ferrariego" Roślika jednogłośną decyzją sędziów - półfinał turnieju
 • Łukasz "Tuszol" Tuszyński pok. Jakuba "Kosę" Koseckiego przez TKO, I runda - K-1, małe rękawice
 • Piotr "Szeli" Szeliga pok. Natana "Szatana" Marconia przez TKO, I runda - boks, specjalne zasady (jedna związana ręką u Piotra Szeligi)
 • Paulina Kozłowska pok. Martę "Murcix" Błoch jednogłośną decyzją sędziów - K-1, małe rękawice
 • Jose "Josef Bratan" Simao pok. Adriana "Polaka" Polańskiego przez TKO - ćwierćfinał turnieju
 • Dawid Malczyński pok. Filipa "Filipka" Marcinka jednogłośną decyzją sędziów - ćwierćfinał turnieju
 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Arkadiusza Tańculę jednogłośną decyzją sędziów - ćwierćfinał turnieju
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Krystiana "Krychę" Wilczaka przez dyskwalifikację - ćwierćfinał turnieju
 • Norman "Stormin" Parke pok. Michała "Wampira" Pasternaka jednogłośną decyzją sędziów - K-1
 • Wiktor "Wronek" Wronka pok. Tomasza Olejnika przez TKO, I runda - boks
Więcej o:
Copyright © Agora SA