Burza przed galą FAME MMA. Nagła zmiana. Kibice oburzeni

W FAME MMA walka jest najczęściej po prostu zwieńczeniem medialnego konfliktu, wisienką na torcie. Często jest ona zdecydowanie mniej istotna niż to, co się dzieje wcześniej, czyli na różnego rodzaju konferencjach prasowych i w programach promujących galę. I właśnie dlatego, na ostatniej prostej przed sobotnią galą, doszło do dużych zmian na karcie walk. Wielu kibiców jest zawiedzionych.

Sport to tylko dodatek w FAME MMA. Niech świadczy o tym fakt, że aktor Sebastian Fabijański, który został upokorzony w dwóch swoich walkach (łącznie w klatce wytrzymał mniej niż półtorej minuty), i tak dostał w grudniu walkę wieczoru, gdzie zmierzy się z Sylwestrem Wardęgą, internetowym twórcą, który również ma na koncie dwie walki i dwie porażki.

Zobacz wideo Maciej Sulęcki powiedział, co myśli o Najmanie. "Coś tam walczy"

Fani sportów walki jednak i tak mogą obejrzeć sobotnią galę, bo zobaczą na niej starcie Macieja Sulęckiego, świetnego pięściarza, z Normanem Parkiem, weteranem gal KSW i UFC. Ciekawie zapowiada się także starcie Tomasza Gromadzkiego, który walczył w różnych dyscyplinach stójkowych, z Marcinem Wrzoskiem, byłym mistrzem KSW. Jeśli chodzi o starcia sportowców, to czeka nas także rywalizacja kickboksera Dominika Zadory z Michałem Pasternakiem, który walczy w MMA od kilkunastu lat.

Duże zmiany na karcie FAME Reborn

Pierwotnie fani mieli także zobaczyć starcie dwóch fanów kulturystyki Jakuba Maślanki z Natanem Nacroniem. No i walkę Grzegorz "Greg" Gancewski, żartownisia z Twittera, z Adrianem Polańskim, doświadczonym freakiem. Ale że w międzyczasie dochodziło do dużych kłótni między Polakiem a Natanem, to jednak FAME uznało, że oni się ze sobą zmierzą, a Maślanka zawalczy z innym debiutantem - "Gregiem".

"CZAS NA ZMIANY! Zaczniemy od podmianki przeciwników. Sporo się wydarzyło w ostatnich dniach, a lista wrogów Natana stale się wydłuża. Każdy, kto śledzi postać Boga Estetyki, wie, jaka jest geneza konfliktu z weteranem freakowych pojedynków - Polakiem. Tu nie było innej opcji niż postawienie tych dwóch Panów naprzeciw siebie w oktagonie FAME. Obaj zawodnicy przystali na pierwszą rundę w K1, natomiast dwie pozostałe zawalczą w MMA" - czytamy w oświadczeniu FAME.

"Drugą zmianą jest pojedynek Grega z Maślaną. Dwaj debiutanci będą mieli okazję stanąć naprzeciwko siebie. Greg podejmie się wyzwania pokonania Maślany, który będzie miał przewagę masy AŻ 20 KG. Jednakże dla każdego z nich jest to nowe wyzwanie, a w oktagonie wydarzyć może się wszystko! 9 grudnia przekonamy się, która z nowych twarzy FAME odrobiła lepiej zadanie domowe" - czytam.

Wielu fanów jest jednak rozczarowanych, bo nie podoba im się zmiana karty na kilka dni przed galą. W dodatku trudno przypuszczać, by kontrowersyjny Natan, którego umiejętności w klatce są praktycznie zerowe, miałby sobie poradzić z Polakiem, który wygrał siedem walk z 10.

"Pod względem dymów na konferencji spoko. Ale walka Natana z Polakiem sama w sobie będzie nudna", "Szkoda", "Co to ma być?!", "Strzał w kolano", "Totalnie bez sensu" - to tylko część z komentarzy pod postem, zdecydowana większość jest wulgarna, więc nie będziemy ich cytować.

FAME: Reborn - karta walk:

 • Sylwester Wardęga vs. Sebastian Fabijański - walka wieczoru, boks, małe rękawice,
 • Piotr Szeliga vs. Patryk "Bandura" Bandurski - boks, małe rękawice,
 • Maciej "Striczu" Sulęcki vs. Norman "Stormin" Parke - boks/K-1, małe rękawice,
 • Kornel "Koro" Regel vs. Amadeusz "Ferrari" Roślik - MMA,
 • Norbert "Dis" Gierczak vs. Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczak - MMA,
 • Dominik "Japoński Drwal" Zadora vs. Michał "Wampir" Pasternak - boks, małe rękawice,
 • Natalia "Navcia" Korgol vs. Elizabeth "Lizi" Anoru - K-1, małe rękawice,
 • Grzegorz "Greg" Gancewski vs. Jakub "Maślana" Maślanka 
 • Adrian "Polak" Polański  vs. Natan "Bóg Estetyki" Marcoń
 • Iga Kozińska vs. Weronika Malinowska - K-1, małe rękawice,
 • Tomasz "Zadyma" Gromadzki vs. Marcin "Polish Zombie" Wrzosek - K-1, małe rękawice.
Więcej o:
Copyright © Agora SA