Hitowa walka Tomasza Adamka? "To byłoby wielkie wydarzenie"

Tomasz Adamek został ogłoszony nowym zawodnikiem federacji FAME MMA pod koniec września. Jego pierwszy pojedynek ma się odbyć w formule bokserskiej w 2024 roku. Kto mógłby się z nim zmierzyć? W programie Sport.pl LIVE wyzwanie Adamkowi rzucił inny były zawodowy pięściarz, Albert Sosnowski, który niedawno zadebiutował w Clout MMA. - Myślę, że byłoby to wielkie wydarzenie - stwierdził krótko Sosnowski.

Albert Sosnowski (49-9-2, 29 KO) walczył przez lata w zawodowym boksie w wadze ciężkiej. W 2010 roku walczył o mistrzostwo świata WBC, natomiast przegrał przez nokaut w dziesiątej rundzie walki z Witalijem Kliczką. Przez lata był też określany następcą Andrzeja Gołoty. Na początku października Sosnowski został ogłoszony nowym zawodnikiem federacji Clout MMA. - W pierwszej edycji Clout MMA walczyli byli piłkarze, siatkarz, więc dlaczego ja nie miałem spróbować? - mówił Sport.pl Sosnowski przed debiutem w oktagonie.

Zobacz wideo Hitowa walka Adamka? Rzucił mu wyznanie

Hitowa walka we freak fightach? "Byłoby to wielkie wydarzenie"

Jednym z gości programu Sport.pl LIVE był Albert Sosnowski. Były pretendent do mistrzostwa wagi ciężkiej ma za sobą debiut w Clout MMA, w którym znokautował w drugiej rundzie Remigiusza Gruchałę. Czy jest jakiś zawodnik, z którym Sosnowski teraz chętnie by się zmierzył? - Tak, to Tomasz Adamek. Tylko on jest teraz w FAME MMA. Myślę, że byłoby to wielkie wydarzenie - powiedział. Antoni Partum, prowadzący programu Sport.pl LIVE wtrącił, że między Clout a FAME ma dojść do współpracy, dzięki której zawodnicy będą mogli występować w konkurencyjnych federacjach.

- Nie jestem na bieżąco w tym temacie. Oni mają teraz się spotkać w grudniu, więc zobaczymy. Może będzie taka możliwość, ale wydaje mi się, że to będzie ciężkie do zrobienia. Jest wiele innych nazwisk w Cloucie: Dawid Załęcki czy Marcin Najman. Ze starszym Załęckim mogłaby być walka na zasadach K-1, ja swoją karierę zacząłem w kickboxingu, byłem mistrzem Europy juniorów, potem mistrzem Polski seniorów. W wieku 18 lat podpisałem zawodowy kontrakt i zająłem się boksem - dodaje Sosnowski, który jest dobrej myśli przed kolejną walką w Clout MMA.

- Widać po moim poruszaniu się, że mam problem z biodrami, cały czas je rehabilituję, ale myślę, że nie będzie problemu. Tutaj umiejętność obrony przed kopnięciami i dobre skracanie dystansu powoduje, że kickbokser może być w tarapatach z takim pięściarzem - podsumował były pięściarz.

Program Sport.pl LIVE jest emitowany co poniedziałek o godz. 20:00 w Sport.pl i Gazeta.pl, a także na kanale YouTube Sport.pl. W nim zawarte są najważniejsze tematy z polskiego sportu: od piłki nożnej i siatkówki po skoki narciarskie czy tenis. Zapraszamy w imieniu prowadzących: Dawida Szymczaka, Antoniego Partuma, Dominika Wardzichowskiego, Konrada Fersztera i Kacpra Sosnowskiego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA