Jan Błachowicz wraca do klatki. Wielki rewanż

Jan Błachowicz nie może wygrać w UFC już od półtora roku, ale to nie zmienia faktu, że wciąż należy do ścisłej czołówki dywizji półciężkiej. Amerykańska federacja właśnie ogłosiła, że 40-letni Polak już w styczniu wróci do oktagonu. A na gali w Toronto czeka go rewanż z zawodnikiem z TOP 5 UFC. Będzie się działo!

Jan Błachowicz (29-10) ostatni raz był widziany w klatce pod koniec lipca, gdy zmierzył się z Alexem Pereirą, dawnym posiadaczem pasa dywizji średniej, a od kilku dni nowym królem wagi półciężkiej, czyli do 93 kg. Po 15 minutach bardzo wyrównanej walki sędziowie orzekli, że jednak lepszy był Brazylijczyk.

Zobacz wideo Zmierzch Lewandowskiego. "Jego następca jest dwie półki wyżej"

Dla Błachowicza mogła to być 30. wygrana w karierze i zarazem jedna z najważniejszych. Może nie tak istotna, jak nokaut na Dominicku Reyesie czy wypunktowanie Israela Adesanyi, ale niestety Polak poniósł jednak dziesiątą porażkę w karierze. To druga walka z rzędu, której nie wygrał, bo wcześniej - w grudniu 2022 roku - zremisował z Magomiedem Ankalajewem.

"Cieszyński Książę" ostatni raz wygrał wiosną 2022 r., gdy Aleksandar Rakić (14-3) doznał poważnej kontuzji kolana. Ale wynikała ona z agresywnego stylu walki Polaka, który potwornie mocnymi kopnięciami nękał Austriaka.

Od tamtej pory 31-letni Rakić nie walczył. Ale właśnie wraca... na rewanż z Błachowiczem. UFC poinformowało, że 20 stycznia 2024 r. obaj zmierzą się na gali w Toronto. Rakić ma na koncie 17 walk, z czego 14 wygrał, w tym dziewięć przez nokaut. Rakić to przede wszystkim kickbokser, więc znowu możemy się spodziewać walki w stójce.

Zagmatwana sytuacja w dywizji półciężkiej UFC [WIDEO]

W miniony weekend na gali UFC 295 Alex Pereira pokonał Jiriego Prochazkę i został mistrzem. Czech spadł na drugie miejsce rankingu, czyli de facto trzecie, bo mistrz jest nad numerem jeden. Pereirę i Prochazkę rozdziela Jamahal Hill. I prawdopodobnie to on będzie kolejnym pretendentem. Trzeci w zestawieniu jest Ankalajew, Błachowicz czwarty, a Rakić piąty. 

Ewentualna styczniowa wygrana Polaka sprawia, że też stanie się poważnym kandydatem do walki o pas. I na to liczymy, bo czas ucieka. Błachowicz już w lutym skończy 41 lat.

UFC RANKINGUFC RANKING UFC

Więcej o: