29-letni Polak nagle kończy karierę. Rok temu zdobył brąz ME. "Przepraszam"

Tomasz Niedźwiecki, brązowy medalista mistrzostw Europy seniorów w kategorii do 86 kilogramów, zakończył sportową karierę. Decyzję podjął dość niespodziewanie w wieku zaledwie 29 lat. Największe sukcesy pięściarz odniósł rok temu, przywożąc medal wielkiej imprezy oraz debiutując w zawodowym ringu. W pożegnalnym wpisie na Facebooku padło słowo: "przepraszam".

Tomasz Niedźwiecki (znany wcześniej jako Tomasz Bohdanowicz) w maju 2022 r. wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w Erewaniu. W półfinale przegrał na punkty z reprezentantem Armenii Rafayelem Hovhannisyanem 0:5, ale porażka i tak oznaczała miejsce na podium. Był on zresztą jednym z zaledwie dwóch polskich pięściarzy (obok Jakuba Słomińskiego), którzy przywieźli medal tej imprezy. Cały poprzedni rok był dla niego wyjątkowo udany. Dlatego dziwić może fakt, że w zeszłą sobotę ogłosił koniec kariery.

Polski medalista mistrzostw Europy zaskoczył. Jednoznaczny wpis. "Nadszedł czas"

Decyzję przekazał w specjalnym wpisie na Facebooku. - Nadszedł czas. Kończę karierę pięściarza. Setki treningów, mnóstwo walk, wspaniałe chwile i litry potu. Koniec. Było warto! Dziękuję wszystkim, którzy stanęli na mojej drodze. I przepraszam, jeśli komuś zaszedłem za skórę - napisał.

Dla wielu taki krok to spora niespodzianka, bo wydawało się, że kariera Niedźwieckiego nabiera tempa. Po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy zanotował udany debiut w boksie zawodowym. W swojej jedynej walce podczas gali w Łomży we wrześniu 2022 r. pokonał na punkty Krzysztofa Stawiarskiego. Z kolei w grudniu Niedźwiecki został mistrzem Polski w kategorii do 86 kg. W decydującym pojedynku wypunktował młodzieżowego wicemistrza Europy sprzed dwóch lat Jakuba Straszewskiego.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Niedźwiecki już wcześniej wykazywał spory potencjał. W 2014 r. w Kaliszu po raz pierwszy stanął na podium seniorskich mistrzostw Polski. Dwa lata później wywalczył złoto w kategorii do 91 kg, pokonując w nie byle kogo, bo ówczesnego zawodowca Adama Balskiego. Pięściarz żegna się ze sportem w stosunkowo młodym wieku. Ma zaledwie 29 lat.