Prawdziwy hit. Clout MMA ogłosiło kolejną gwiazdę. Zawodowiec

Były zawodowy pięściarz Albert Sosnowski wraca do sportów walki. Konkretnie do freak fightowej organizacji Clout MMA, która w poniedziałek poinformowała, że podpisała kontrakt Sosnowskim. I od razu ogłosiła jego rywala.

Już tydzień temu na Sport.pl informowaliśmy, że Albert Sosnowski przymierza się do tego, by wrócić ze sportowej emerytury. Właśnie do niedawno powstałej freak fightowej federacji sportów walki Clout MMA, gdzie w sierpniu na pierwszej gali oprócz freaków walczyli też sportowcy: Andrzej Fonfara (boks), Tomasz Sarara (kickboxing) Tomasz Hajto (piłka nożna), Błażej Augustyn (piłka nożna) czy Zbigniew Bartman (siatkówka).

Zobacz wideo Sławomir Peszko ma z nim konflikt! Sensacyjna walka. "Musimy to wyjaśnić"

Teraz dołącza do nich Albert Sosnowski, który na gali Clout MMA 2, która 28 października odbędzie się w Płocku, zmierzy się z 24-letnim Remigiuszem "Remim" Gruchałą. Znacznie mniej doświadczonym i dużo młodszym zawodnikiem sportów walki, który zasłynął przede wszystkim ze swojej walki z Piotrem Diabełkiem na Gromdzie, czyli w organizacji, która promuje w Polsce walki bokserskie na gołe pięści.

Sosnowski kolejnym pięściarzem, który wkracza w świat freak fightów

44-letni Sosnowski to były pięściarz wagi ciężkiej. Mistrz świata niezbyt prestiżowej organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009–2010), a także pretendent do mistrzostwa świata najbardziej prestiżowej pięściarskiej federacji WBC. W maju 2010 roku, na stadionie Veltins-Arena w Gelsenkirchen, gdzie mierzył się z Witalijem Kliczko. Sosnowski walczył z nim dzielnie. Zrobił, co było w jego mocy. A tej wystarczyło na dziesięć rund, kiedy faworyzowany Ukrainiec w końcu go znokautował.

To był jego największy sukces, bo Sosnowski po walce z Kliczką już tylko schodził ze szczytu. Pokonywali go m.in. Aleksander Dimitrenko, Kevin Johnson, Marcin Rekowski, Andrzej Wawrzyk czy Łukasz Różański, obecnie mistrz świata kategorii bridger. Szczególnie dotkliwe były dwie ostatnie walki, które Sosnowski przegrywał po ciężkich nokautach. W 2017 roku zakończył karierę, ale kilka lat później - w czerwcu 2021 r. - dał się namówić na charytatywną walkę z Przemysławem Saletą, którą wygrał na punkty.

Sosnowski to kolejny pięściarz, który pojawia się we freak fightach. Kilka dni temu bardziej znana federacja Fame MMA poinformowała, że podpisała kontrakt z Tomaszem Adamkiem - zawodowym mistrzem świata federacji IBF i IBO oraz WBO, który w przyszłym roku ma stoczyć dwie walki. Spekuluje się, że jego rywalem będzie były wieloletni mistrz KSW Mamed Chalidow.

Clout MMA to nowa freak fightowa federacja sportów walki, która powstała w miejsce High League. Jej ambasadorami został były piłkarz reprezentacji Polski Sławomir Peszko oraz influencerka Lexy Chaplin. - Wchodzę w ten projekt nie na 40 procent, ale na 100. Wiecie, że lubię dobrą zabawę i nie będzie nudy - zapewniał Peszko kilka tygodni przed pierwszą galą, która w sierpniu odbyła się na warszawskim Torwarze.

Więcej o: