Pierwsza porażka w Fame MMA. I dziwne słowa na koniec. Absolutnie nic

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka nie miał większych problemów, by na gali Fame Friday Arena 2 pokonać faworyzowanego Jose "Josefa Bratana" Simao.

- Standardowo w klatce pokaże, na co mnie stać - powiedział Josef Bratan, który w czwartek wyszedł na scenę, ale na medialnym treningu nie zaprezentował absolutnie nic. To już w zasadzie norma i Bratan nawet się z tym nie kryje, że w ogóle rzadko trenuje do swoich walk.

Zobacz wideo Sławomir Peszko ma z nim konflikt! Sensacyjna walka. "Musimy to wyjaśnić"

Nie inaczej było teraz - przed Friday Arena 2 - ale tym razem rywal był trudny, bo Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka to podwójny mistrz federacji Fame MMA (do 77 kg i 84 kg). Przewagą Bratana było to, że ich piątkowy pojedynek zakontraktowany został w K-1, a nie MMA, czyli płaszczyźnie, w której najlepiej czuje się "Wiewiór". - Zobaczymy, kto będzie się śmiał w piątek - odgrażał się Bratan. - No jak to kto? Ja. Po tym, jak dostaniesz wpier**l - odpowiadał "Wiewiór".

"Musi wymyślić coś innego, by mu zagrozić"

Nie minęła nawet minuta, a Bratan już był liczony po mocnym prawym sierpowym. Liczony i wściekły, że nadział się na ten cios. - Spore ryzyko podejmuje Josef, że walczy w ten sposób - mówili komentatorzy, ale Bratan nic sobie z tego nie robił - nadal próbował wysokich kopnięć, po których nadziewał się na kolejne kontry. Ale sam też czasem trafiał "Wiewióra - już w pierwszej rundzie rozciął mu głowę, polała się krew.

Druga runda była spokojniejsza, ale "Wiewiór" nadal miał przewagę. - Josef musi wymyślić coś innego, by mu zagrozić - zwracali uwagę komentatorzy, ale Bratan nic nie wymyślił. Także w trzeciej rundzie, kiedy nadal próbował przede wszystkim wysokich kopnięć. Gdyby trafił, nokaut byłby efektowny. Ale nie trafił czysto ani razu - przegrał z "Wiewiórem" jednogłośnie na punkty, który zaraz po walce od razu zaczął w klatce tańczyć, cieszyć się ze zwycięstwa i pokazywać, że ma jeszcze mnóstwo sił.

 - Ludzie mówią, że mam słabą stójkę, ale to dlatego, że mam bardzo mocny parter. Dziś pokazałem, że jest nieco inaczej. Czuję się świetnie - powiedział po walce Wiewiórka. - Nie traktuję tego jako przegarną. Nie czuję się zdemolowany. Nie wiem, co nie zagrało, ale szkoda, że do tych trzech złotych pucharów teraz muszę dorzucić srerbrny - dodał po chwili Bratan, który także żałował, że walka nie potrwała pięciu rund. - W ogóle nie byłem zmęczony - zaznaczył.

Fame Friday Arena 2. Wyniki walk:

 • Michał "Boxdel" Baron pok. Pawła "Prezesa FEN" Jóźwiaka przez TKO, II runda, K-1
 • Kacper "Crusher" Błoński pok. Daniela "Ostrego" Ostaszewskiego przez TKO po 7 minutach i 46 sekundach - walka bokserska bez limitu czasu
 • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Jose "Josefa Bartana" Simao jednogłośną decyzją sędziów, K-1
 • Adrian "Polak" Polański pok. Arkadiusza Tańculę jednogłośną decyzją sędziów
 • Alan Kwieciński pok. Dominika "Japońskiego Drwala" Zadorę przez poddanie (gilotyna), I runda
 • Marcin "Xayoo" Majkut pok. Marcina "Rafonixa" Krasuckiego przez TKO, I runda, K-1
 • Agata "Fagata" Fąk pok. Martynę "Brylantynkę" Janusz jednogłośną decyzją sędziów, K-1
 • Filip Zabielski pok. Roberta "Sutonatora" Pasuta jednogłośną decyzją sędziów
 • Piotr Lisek pok. Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka przez TKO (ciosy w parterze), I runda
 • Karol "Karolek" Dąbrowski pok. Łukasza "Mandzia" Samonia jednogłośną decyzją sędziów, K-1
 • Roger Salla pok. Andrzeja "Endiego" Czysza przez TKO (niskie kopnięcie), I runda
Więcej o: