Artur Szpilka przeszedł poważną operację. Pogubił się już którą. Komunikat dla kibiców

Artur Szpilka poinformował kibiców, że przeszedł kolejną operację kręgosłupa. Teraz zawodnika KSW czeka długa rehabilitacja.

Gdy Artur Szpilka zdał sobie sprawę, że już ponownie nie wejdzie na szczyt światowego boksu, to przerzucił się na MMA. Decyzja nie była trudna, bo wszelkie układy i układziki w świecie boksu mocno już zmęczyły byłego pretendenta do tytułu WBC wagi ciężkiej, a KSW kusiło wielkimi pieniędzmi.

Zobacz wideo To nie żart! Piotr Lisek może stoczyć dwie walki na jednej gali

Na dzień dobry Szpilka pokonał kolegę po fachu, czyli pięściarza, który debiutował w klatce - Siergieja Radczenkę. A następnie poradził sobie z kontrowersyjnym freakiem Denisem Załęckim. Naprawdę wymagającym wyzwaniem okazało się dopiero starcie na czerwcowej gali Colosseum II, gdy w klatce spotkał Mariusza Pudzianowskiego. 

Pierwsza runda tylko to potwierdziła, bo Szpilka znalazł się w dużych opałach, jednak cudem ją przetrwał. W drugiej rundzie, gdy walka wróciła do stójki, to Szpilka zaczął rozdawać karty i efektownie znokautował Pudzianowskiego ciosem pięściarskim. Wszystko wskazywało, że w grudniu Artura czeka kolejne wielkie wyzwanie. Nieoficjalnie mówiło się, że jego rywalem będzie Arkadiusz Wrzosek (3-0), który był kiedyś świetnym kickbokserem, a teraz - podobnie jak "Szpila" - szuka szczęścia i wielkich pieniędzy w KSW.

Niestety, powracający ból w plecach nie pozwolił Szpilce się odpowiednio przygotować. We wtorek "Szpila" przeszedł kolejną operację kręgosłupa. "Sport to zdrowie, niestety utracone. Byłem się jeszcze ratować. Zamrozili mi nerw w klinice w Szczecinie. Była super poprawa, przez co nie czułem tego bólu, no ale poszedłem, rozwaliłem to jeszcze bardziej. Także niestety będzie operacja wycięcia pod mikroskopem. Co Wam mogę powiedzieć? Już tego serdecznie mam dość, bo tych operacji już miałem tyle. To już będzie 12 albo 13 operacja pod pełnym znieczuleniem. No, ale to jest wyłącznie jedyna szansa, by wrócić do pełni treningów. Pozdrawiam" - zdradził kilka dni temu. 

Szpilka po operacji

"Ja już po operacji. Teraz tylko do przodu" - napisał Szpilka na Facebooku.

Tak poważna operacja sprawia, że Szpilka do klatki, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wróci najwcześniej pewnie wiosną, a może dopiero latem. Na razie KSW skupia się na sobotniej gali.

KSW we wrześniu. Karta walk:

  • 61.2 kg.: Jakub Wikłacz (14-3-1) vs Sebastian Przybysz (12-3-0)
  • 65.8 kg.: Dawid Śmiełowski (10-0-0) vs Lom-Ali Eskijew (20-7-0)
  • 83.9 kg.: Michał Michalski (10-5-0) vs Dominik Humburger (7-0-0)
  • 120.2 kg.: Filip Stawowy (10-3-0) vs Viktor Pešta (18-8-0)
  • 77.1 kg.: Kacper Koziorzębski (9-5-0) vs Wiktor Zalewski (5-0-0)
  • 93 kg.: Damian Piwowarczyk (6-2-0) vs Łukasz Sudolski (10-2-0)
  • 81.2 kg.: Artur Szczepaniak (9-2-0) vs Henry Fadipe (14-10-1)
Więcej o: