Kiedyś grał w reprezentacji. Teraz wejdzie do klatki? Peszko reaguje

Błażej Augustyn zmienia dyscyplinę sportu? Były piłkarz Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Jagiellonii Białystok zamieścił zdjęcie na Instagramie, które nie pozostawia złudzeń. Od razu zareagował na nie Sławomir Peszko. Czyżby namówił go na walkę w Clout MMA?

Sławomir Peszko po zakończeniu piłkarskiej kariery nie ma czasu na odpoczynek. Na początku czerwca były reprezentant Polski ogłosił, że wraz z popularną internetową influencerką Lexy Chaplin będzie twarzą nowej federacji freak fightowej Clout MMA. Peszko nie tylko ma pełnić rolę gospodarza gal, ale samemu brać w nich udział jako zawodnik. Najwyraźniej zaczął już do podobnych kroków namawiać kolegów z boiska.

Zobacz wideo Kamil Stoch 22. w konkursie na skoczni normalnej. "Zdawałem sobie sprawę, jaka jest moja dyspozycja"

Błażej Augustyn szykuje się do walki? Jednoznaczny komentarz Peszki

W klatce możemy zobaczyć Błażeja Augustyna. Środkowy obrońca znakomicie zna Peszkę ze wspólnej gdy w Lechii Gdańsk czy Wieczystej Kraków. Obecnie 35-latek jest już raczej na peryferiach wielkiego futbolu, bo od marca tego roku dołączył do występującego w lidze okręgowej WKS-u Wierzbice.

Podejrzenia, że Augustyn zawalczy w oktagonie, narzucają się same. W środę piłkarz zamieścił zdjęcie na Instagramie, na którym bez koszulki pręży muskuły i zaciska pięść. - Lottero fino mio ultimo respiro - napisał, co po polsku oznacza: "Będę walczył do ostatniego tchnienia". To mówi samo za siebie.

 

Na post szybko zareagował Sławomir Peszko. Dodał komentarz "cloutmma" i symbol płomienia. Czyżby panowie byli już dogadani, co do występu na gali? - Maszyna. Obejrzałbym walkę w Clout MMA - napisał z kolei piłkarz Widzewa Łódź Patryk Lipski.

Augustyn pokazał, jak trenuje. Nie będzie pierwszym piłkarzem w MMA

Na tym jednak nie koniec. Augustyn na InstaStories zamieścił także zdjęcie z treningu na macie. Jak widać, przygotowania do walki idą pełną parą.

Błażej Augustyna na treningu MMABłażej Augustyna na treningu MMA screen: https://www.instagram.com/stories/blazejaugustyn/3135741033663662064/

Augustyn, który ma na koncie trzy mecze w reprezentacji Polski do lat 21, wcale nie będzie pierwszym kadrowiczem, który spróbuje swoich sił w MMA. Wcześniej dokonał tego Piotr Świerczewski. 70-krotny reprezentant naszego kraju w 2019 r. na gali FFF 2 pokonał jednogłośnie na punkty Grzegorza "Grega Collinsa" Chmielewskiego. Z kolei w lipcu tego roku ma zawalczyć w FAME MMA z Dariuszem Kaźmierczukiem. 

Więcej o: