Wielkie wyzwanie dla Polaka. Ma zawalczyć z De Friesem o pas KSW

Jak donosi "MMA Pudelek", Szymon Bajor zmierzy się w lipcu na gali KSW z Philem De Friesem, mistrzem wagi ciężkiej.

Dopiero co zakończyła się historyczna gala KSW Colosseum II na Stadionie Narodowym, a już fani MMA myślą o lipcowej gali, gdzie pasa będzie bronił Phil De Fries. Brytyjczyk po raz ostatni był widziany w klatce pod koniec lutego, gdy gładko pokonał Todda Duffeego. To była już ósma z rzędu skuteczna obrona pasa. 

Zobacz wideo Hitowa walka Pudziana?! Jest szansa na rewanż ze Szpilką?

De Fries jest mistrzem wagi ciężkiej KSW od 2018 roku i wciąż trudno znaleźć rywala, który realnie mu zagrozi. Do tej pory 36-letni Brytyjczyk poradził sobie z takimi zawodnikami jak: Ricardo Prasel, Darko Stosić, Tomasz Narkun, Michał Kita, Luis Henrique, Karol Bedorf, Michał Andryszak i właśnie Duffee. A że wcześniej wygrywał także na galach Bellatora i M-10, to De Fries jest na imponującej fali jedenastu zwycięstw.

Przerwać jego passę postara się Szymon Bajor (24-9). Tak przynajmniej donosi "MMA Pudelek", którego newsy często się sprawdzają.

Polak walczył już dla KSW w latach 2014-16, wygrywając dwie z trzech walk. Później walczył w RIZIN, PFL czy FEN. Warto odnotować, że wygrał aż siedem z ostatnich ośmiu walk. 

Co ciekawe: kilka tygodni temu Bajor pomagał Łukaszowi Różańskiemu w sparingach, tuż przed tym, jak rzeszowianin został mistrzem świata w boksie w kategorii bridger.

Karta KSW 84. Oficjalne zestawienia:

Walka wieczoru:

  • 120,2 kg: Phil De Fries (23-6) vs TBA (być może Szymon Bajor) - o pas
  • 61,2 kg: Sebastian Przybysz (11-3) vs. TBA
  • 83,9 kg: Damian Janikowski (8-5) vs. TBA
  • 77,1 kg: Krystian Kaszubowski (10-3) vs. TBA
  • 83,9 kg: Bartosz Leśko (12-3-2) vs. TBA
 
Więcej o: