Wrzosek wysłał Narodowy w powietrze. 50 tysięcy widzów w ekstazie [WIDEO]

Arkadiusz Wrzosek wygrał z Bogdanem Stoicą na Stadionie Narodowym podczas XTB KSW Colosseum 2. Polak zakończył walkę już w pierwszej rundzie, stosując tzw. saleta choke, czyli duszenie przedramieniem. - Taki był plan, żeby go sprowadzić do parteru po ciosach i wpleść sobie w długie akcje to sprowadzenie - tłumaczył Wrzosek po walce.

Arkadiusz Wrzosek wszedł ze świata kickboxingu do klatki MMA i błyskawicznie zaczął podbijać serca fanów. 30-latek zaczął od znokautowania Tomasza Sarary na KSW 73, a na KSW 79 pokonał Słowaka Tomasa Moznego. Wcześniej Wrzosek miał walczyć z Arturem Szpilką, ale ta walka została odwołana przez uraz pleców szpilki. - Chcę podążyć śladami "Różala", a nawet go wyprzedzić. Myślę, że za trzy lata powinienem być gotowy do zdobycia pasa wagi ciężkiej - mówił Sport.pl Wrzosek po walce w Libercu.

Zobacz wideo Łukasz "Juras" Jurkowski wszedł do Hall of Fame KSW

Na XTB KSW Colosseum 2 rywalem Wrzoska będzie Bogdan Stoica, absolutny debiutant, ale utytułowany kickbokser - "The Flying Knee" wygrał 57 pojedynków w dużych rękawicach i aż 40 z nich kończył przez nokaut.

Wrzosek sprawił sobie prezent na 31. urodziny. Szybko udusił rywala

Wrzosek, ku uciesze Narodowego, błyskawicznie przeszedł do środka klatki i sprowadził walkę do parteru. Ground and pound pozwoliło mu przejść do pozycji bocznej i krok po kroku budował swoją pozycję. Stoica starał się bronić, próbował wymusić pasywność, ale w pewnym momencie musiał odklepać przez duszenie przedramieniem i ciosy łokciem na korpus. Wrzosek tym samym wygrał swój trzeci pojedynek w federacji KSW i sprawił sobie najlepszy prezent na 31. urodziny. Po walce w klatce pojawił się m.in. Alistair Overeem, by pogratulować zwycięstwa Wrzoskowi.

- Nie do końca to był taki wytrawny zawodnik MMA. Rok dopiero trenuję parter i zapasy. Taki był plan, żeby go sprowadzić do parteru po ciosach i wpleść sobie w długie akcje to sprowadzenie. Czułem, że się pompuję, bardzo mocno mnie trzymał, ale szukałem sobie pozycji w nowej sytuacji - mówił Wrzosek po zakończonym pojedynku.

XTB KSW Colosseum 2. Karta walk:

 • Sebastian Romanowski (14-10) vs Mariusz Joniak (10-4),
 • Krzysztof Głowacki (0-0) vs Patryk Tołkaczewski (0-0),
 • Maciej Kazieczko (9-2) vs Leo Brichta (10-3, 1 NC),
 • Daniel Rutkowski (15-3) vs Adam Soldaev (7-1),
 • Roman Szymański (17-6) vs Valeriu Mircea (28-8-1),
 • Michał Materla (32-9) vs Radosław Paczuski (5-1),
 • Arkadiusz Wrzosek (2-0) Bogdan Stoica (0-0),
 • Paweł Pawlak (21-4-1) vs Tomasz Romanowski (18-8),
 • Mariusz Pudzianowski (17-8) vs Artur Szpilka (2-0),
 • Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC) vs Salahdine Parnasse (18-1-1),
 • Mamed Chalidow (36-8-2) vs Scott Askham (19-5).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.