Malik Montana zabrał głos. ws. High League. Mocna odpowiedź na zarzuty. Cztery słowa

Po tym, jak MSWiA nałożyło sankcję na federację High League, wielu zastanawiało się, jaką decyzję podejmie twarz federacji Malik Montana. "Kapitan opuścił statek" - przekazał Boxdel, informując, że z profilu rapera na Instagramie zniknęła wzmianka o High League. Malik szybko odniósł się do tych doniesień.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało komunikat, w którym możemy przeczytać o "zamrożeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych" federacji High League. Spowodowane jest to powiązaniami Khazhbiego Edelbiewa i jego siostry Diany Edelbiewej z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem, którego wojska biorą udział w inwazji na Ukrainę.  Rodzeństwo ma większość udziałów w spółce High League

Zobacz wideo Burza po gali FAME MMA! "Boxdel" odpowiada: Ferrari się przeliczył

Malik Montana zabrał głos po decyzji MSWiA

Decyzja MSWiA wywołała spore zamieszanie w środowisku freak fightów. Sama organizacja była bardzo zdziwiona. "Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość" - czytamy w krótkim komunikacie. Wielu zastanawiało się, jak do tej sytuacji odniesie się twarz High League Malik Montana. Pewne informacje w tej sprawie przekazał Boxdel

"Nie wiem jak tam z HL, bo analizują sobie temat, ale wiem, ze Malik już usunął z BIO na insta swoją federację. Kapitan opuszcza statek." - napisał na Twitterze. Na odpowiedź Malika nie musieliśmy długo czekać. - Kapitan cały czas jest - napisał raper na Instagramie, jasno dając do zrozumienia, że obecnie nie zamierza odwracać się od federacji. 

Najbliższa gala High League pod znakiem zapytania

Po poniedziałkowych doniesieniach zrodziło się wiele pytań na temat przyszłości federacji. Wciąż nie wiadomo, czy odbędzie się najbliższa gala High League 7, która zaplanowana jest na 17 czerwca. Wówczas ma odbyć się między innymi walka Marcina Najmana. 

High League powstało w 2021 roku po dużym sukcesie Fame MMA. Od tego czasu odbyło się sześć gal, a udział w nich wzięli między innymi Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski i Artur Szpilka. Starcia toczą się głównie w formule MMA.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: