Niebotyczny majątek Pudzianowskiego. Tyle zarabia na walkach. 200 tys. zł to był początek

Mariusz Pudzianowski zarobił w życiu niebotyczną sumę pieniędzy. Utytułowany sportowiec ma mnóstwo biznesów, czerpie również korzyści z reklam, a na dodatek ciągle walczy w MMA. Ile wynosi jego całkowity majątek? Całkowita kwota przyprawia o zawrót głowy.

Mariusz Pudzianowski (17-8 MMA) jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Bez wątpienia. Pudzianowski - jako jedyny w historii - został pięciokrotnym mistrzem świata w zawodach strongmenów. 

Zobacz wideo KSW ma nowego mistrza. "On nie bije, on demoluje"

Pudzianowski zarobił mnóstwo pieniędzy w MMA. Za ostatnią walkę otrzymał fortunę

Po zakończeniu rywalizacji w strongmanach rozpoczął treningi MMA. Podpisał kontrakt z organizacją KSW i zaczął szlifować umiejętności w sportach walki. Już za pierwszą walkę z Marcinem Najmanem zarobił około 200 tysięcy złotych. Za następne starcia dostawał zdecydowanie więcej. Największą wypłatę do tej pory uzyskał oczywiście za ostatni pojedynek. Podczas gali KSW 77 przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Mamedem Chalidowem. Pięciokrotny mistrz strongmanów miał zarobić za tę walkę ponad 1,5 mln złotych.

Tyle szacunkowo Pudzianowski zarobił za poszczególne walki:

  • Marcin Najman - 200 tysięcy złotych,
  • Yusuke Kawaguchi - 250 tys. zł.,
  • Tim Sylvia - 350 tys. zł,
  • Erik Esch - 300 tys. zł,
  • James Thompson - 300 tys. zł.,
  • Paweł "Popek" Mikołajuw - ponad 500 tys. zł.,
  • Serigne Ousmane Dia "Bombardier" - ponad 500 tys. zł.,
  • Mamed Chalidow - ponad 1,5 mln zł.

Ile wynosi całkowity majątek Mariusza Pudzianowskiego? Gigantyczne pieniądze 

Oczywiście Pudzianowski ma mnóstwo innych możliwości, aby zarobić pieniądze. Jego życie nie skupia się tylko na sporcie, ponieważ ma również kilka innych biznesów m.in. firmę transportową oraz salę weselną. Od jakiegoś czasu prowadzi również sklep internetowy. Miał okazję występować również w serialach, filmach, a także brał udział w programach m.in. "The Brain. Genialny umysł", w którym pełnił funkcję jurora oraz "Taniec z gwiazdami", gdzie za odcinek kasował około 10 tys. złotych. Od wielu lat jest też twarzą firm, które oferują zakłady bukmacherskie czy sprzedają pokrycia dachowe.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W 2011 roku portal sporty-walki.org wycenił majątek Pudzianowskiego na kwotę pięciu milionów złotych. Kilka lat temu później Therichest.com oszacował, że ma on w posiadaniu zdecydowanie więcej pieniędzy, bo aż 8 milionów dolarów, czyli ponad 34 mln złotych. Jeśli dziennikarze "Super Expressu" mają rację, to Pudzianowski zarobił tylko w 2019 roku około dwa miliony złotych ze wszystkich źródeł. 

Pudzianowski powróci do klatki organizacji KSW już 3 czerwca, kiedy na drugiej w historii gali na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzy się z Arturem Szpilką (2-0 MMA).

Więcej o:
Copyright © Agora SA