Jóźwiak skomentował porażkę na High League. "Z takim Najmanem przegrać to nie wstyd"

Prezes organizacji FEN Paweł Jóźwiak skomentował przegrany pojedynek z Marcinem Najmanem na gali High League 6. - Z takim Najmanem uważam, że przegrać to nie jest wstyd - powiedział w wywiadzie po walce. I zdradził główną przyczynę porażki.

Nie tak miało zakończyć się jedno z głównych starć gali High League 6 dla prezesa organizacji Fight Exclusive Night Pawła Jóźwiaka. 49-latek przegrał rewanżową konfrontację z Marcinem Najmanem przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Zobacz wideo Suzuki Boxing Night w Łomży

Paweł Jóźwiak szczerze wyjaśnia przyczyny porażki z Marcinem Najmanem. "To było kluczem"

Pojedynek od początku toczył się pod dyktando Najmana, który już w pierwszych sekundach był w stanie sprowadzić Jóźwiaka do parteru. I miał nawet dosiad. Zawodnicy wstali jednak na nogi i do końca rundy rywalizowali w stójce. Drugą odsłonę ponownie zdominował były zawodnik KSW, okopując wykroczną nogę przeciwnika. Dopiero w trzeciej rundzie do głosu doszedł Jóźwiak, ale nie wystarczyło to, żeby przekonać do siebie sędziów i odnieść drugie zwycięstwo nad częstochowianinem. 

- Z takim Najmanem uważam, że przegrać to nie jest wstyd. Ja jestem w tym sporcie nowicjuszem, a on dzisiaj naprawdę pokazał serducho, chciał się bić, był zawzięty. Pogratulowałem mu. Naprawdę się zawziął. Rozmawiałem z nim, powiedział, że zrobił to dla córki, z kim by się dzisiaj nie bił, biłby się do końca - powiedział w wywiadzie po walce z mediami Paweł Jóźwiak.

PashaBiceps"PashaBiceps" stracił przytomność. Chwile grozy na High League. Wszyscy zamarli

Prezes FEN nie ukrywa rozczarowania, ponieważ wie, że miał szansę wygrać tę walkę. - Zgubił mnie brak doświadczenia. W trzeciej rundzie już go miałem. Myślałem, że prowadzę na punkty, dlatego za mało dałem z siebie, żeby ten pojedynek dokończyć w parterze - zakomunikował. 

- Czułem, że mogę skończyć, tylko cały czas problem z tym tlenem. Nie miałem trochę siły. Gdybym wiedział, że przegrywam na punkty, tobym więcej dał z siebie. Żałuję. Zły jestem i rozczarowany, bo ciężko trenowałem - kontynuował.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Jacek Murański i Mateusz MurańskiEmocjonalny wpis Jacka Murańskiego przed High League 6

Na koniec Jóźwiak zdradził główną przyczynę porażki. - Mimo wszystko myślę, że pokazałem charakter, bo od drugiej rundy walczyłem z wyłączoną nogą. Strasznie mnie Marcin okopał i to było kluczem do jego zwycięstwa - podsumował.

Było to drugie starcie obu panów. Pierwsze odbyło się w październiku ubiegłego roku na gali Wotore 6, gdzie Jóźwiak znokautował rywala w zaledwie 15 sekund.

Wyniki gali High League 6:

  • Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski vs Marcin Dubiel: Marcin Dubiel wygrywa przez poddanie w 1. rundzie
  • Marcin "El Testosteron" Najman vs Paweł "Prezes FEN" Jóźwiak: Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Marcin Najman
  • Lexy Chaplin vs Paulina Hornik: Lexy Chaplin wygrywa przez TKO w 2. rundzie
  • Denis "Bad Boy" Załęcki vs Paweł "Tybori" Tyburski: Przez dyskwalifikację wygrywa Paweł Tyburski
  • Denis Labryga vs Konrad Karwat: Denis Labryga wyrywa przez TKO w 1. rundzie
  • Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs Dawid "Crazy" Załęcki: Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Mateusz "Don Diego" Kubiszyn
  • Kacper "Ludwiczek" Bociański - Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk: Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa "Daro Lew"
  • Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak vs Michał Cichy: Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa "Szalony Reporter"
  • Mateusz "Haribo" Gąsiewski - Roger Salla: Roger Salla wygrał przez TKO  w 1. rundzie
Więcej o: