Amator kontra mistrz świata. Postawił się. Grzmoty na High League

Amator mierzył się z mistrzem świata, ale w klatce nie było widać kolosalnej różnicy. 45-letni Dawid Załęcki dzielnie walczył, ale przegrał na gali High League z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

Najpierw słowo wstępu. Denis Załęcki, syn Dawida, to chuligan Elany Toruń, który dał się poznać szerszej publiczności na galach Gromdy, boksu na gołe pięści. Później na gali EFM pokonał Jussiego Halonena, a na High League zadebiutował w wygranym starciu z Alanem Kwiecińskim (na zasadach K1). Później zmierzył się z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem, świetnym kickbokserem, który uczy się MMA. Denis przegrał na punkty. Teraz chciał go pomścić jego ojciec Dawid "Crazy" Załęcki.

Zobacz wideo Suzuki Boxing Night w Łomży

45-letni Załęcki senior to amator, który przed sobotnią galą miał na koncie dwie walki. Także pokonał Kwiecińskiego, ale w znacznie lepszym stylu od syna. Później, w grudniu 2022 roku, zawalczył z Vaso Bakoceviciem, weteranem gal KSW, i gładko wygrał, bo Czarnogórzec szybko złapał kontuzję nogi.

Faworytem sobotniego starcia Dawida Załęckiego z "Don Diego" - był Kubiszyn, ale nie miał łatwej przeprawy. Co prawda w pierwszej rundzie Załęcki był dwukrotnie liczony, ale później już umiejętnie unikał wielu ciosów "Don Diego" i sam kapitalnie kopał. Załęcki ma niekonwencjonalny styl. Ręce trzyma nisko opuszczone i często kopie obrotówki, co jest wyjątkowo widowiskową techniką.

Ostatecznie Załęcki przegrał z "Don Diego" na punkty, ale słowo "przegrał" jest nieadekwatne, bo amator mierzył się z mistrzem świata w kickboxingu. I tej przepaści w klatce nie było widać. Niewygodny styl Załęckiego sprawił wiele kłopotów "Don Diego".

Wyniki High League

  • Paweł "Tybori" Tyburski pok. Denis "Bad Boy" Załęcki przez dyskwalifikacje (kolano i kopnięcie)
  • Denis Labryga pok. Konrad Karwat przez TKO (podbródkowy i ciosy w parterze) w 1. rundzie
  • Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk pok. Kacper "Ludwiczek" Bociański przez jednogłośną decyzję
  • Tomasz "Szalony Reporter" Matysiak pok. Michał Cichy przez jednogłośną decyzję
  • Roger Salla pok. Mateusz "Haribo" Gąsiewski przez TKO (uderzenia) w 1. rundzie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.