Oficjalna deklaracja Joanny Jędrzejczyk ws. gali KSW na Narodowym. "Sport to też biznes"

- Mam nadal kontrakt w UFC i myślę, że KSW nie jest w stanie zapewnić mi wynagrodzenia porównywalnego z UFC - powiedziała Jędrzejczyk w rozmowie z TVP Sport. Przekazała również inny powód, przez który wyklucza walkę na PGE Narodowym.

Już 3 czerwca 2023 roku gala organizacji KSW na PGE Narodowym. Organizacja wraca na największy obiekt w naszym kraju po ponad sześciu latach. Wielu kibiców chciałoby zobaczyć na gali byłą mistrzynię UFC Joannę Jędrzejczyk. 

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Joanna Jędrzejczyk o walce w KSW na Stadionie Narodowym. "Nie są w stanie zapewnić mi takiego wynagrodzenia jak UFC"

Jędrzejczyk skomentowała potencjalny występ na KSW w rozmowie z TVP Sport. - Mam nadal kontrakt w UFC i myślę, że KSW nie jest w stanie zapewnić mi wynagrodzenia porównywalnego z UFC - rozpoczęła - Jeżeli miałabym zawalczyć, to dla najlepszej organizacji UFC, dzięki której moje życie się odmieniło. Dla niej cały czas jestem ważna. Dużo mówi się o walce dla fanów. Przez wiele lat walczyłam dla idei. Sport to też biznes i muszę zadbać o swoją przyszłość. To nie jest sport olimpijski i tutaj nie ma emerytury. Dochodzą inne istotne kwestie - przekazała.

Wypowiedź Jędrzejczyk nie powinna zaskoczyć zainteresowanych fanów. W kwietniu ubiegłego roku 35-latka była gościem jednego z programów Kanału Sportowego, w którym skrytykowała współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego za upublicznienie ich rozmów na temat potencjalnego zatrudnienia.

- Bardzo szanuję Martina (Lewandowskiego - dop. red). Siedliśmy faktycznie do rozmów, ale Martin przedstawił to: "Wow, jaka byłaby to walka" (z Karoliną Kowalkiewicz - dop.red). Bardzo nie podoba mi się to, że ta rozmowa wypłynęła. On z nami siadł, chciał wyczuć temat. Nawet ostatnio pisał do mnie: "Co tam Asia, kiedy walka w UFC, kiedy u nas?". Odczepnie odpowiadałam. Ale kiedy zapytał się konkretnie o ilość zielonych, to już odpowiedzi nie otrzymałam - zakomunikowała wówczas. I dodała: Do tej walki już nigdy nie dojdzie, bo mój kontrakt z UFC będzie opiewał na kilka walk i na kilka długich lat - podsumowała.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W ubiegły wtorek Lewandowski odniósł się również do tego tematu w rozmowie z portalem InTheCage. - W jakimś tam połowicznym kontakcie jestem z Joanną, ale nie wydaje mi się, żebyśmy byli w stanie się dogadać - powiedział.

Jędrzejczyk jest zawodniczką organizacji UFC od lipca 2014 roku. W tym czasie stoczyła dla amerykańskiego giganta 15 walk, z których wygrała 10. W latach 2015-2017 dzierżyła pas kategorii słomkowej, który obroniła pięć razy. Ostatnią walkę stoczyła w czerwcu ubiegłego roku, kiedy w rewanżowym starciu z Weili Zhang przegrała przez nokaut w drugiej rundzie. Po tym pojedynku zakończyła sportową karierę, ale co jakiś czas w mediach przewijają się informacje o jej potencjalnym powrocie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA